Bergama Köy Tarım Arazileri Satışı Davası Görüldü

Bergama da Köy tarım arazilerinin satışının iptali için açılan davada Bergama Belediyesi İYİ Parti meclis üyesi Av. Olgu Altuğ Kemaller, Av. Gökhan Engel, Av. Muradiye Kavran Savut İzmir bölge idare mahkemesinde bugün duruşması yapılan davada savunmalarını sundular.

Hatırlanacağı üzere geçen yıl içerisinde AKP’li Bergama Belediyesi köy tarım arazilerinin satışını Bergama Belediye Meclisinden oy çokluğu ile geçirmiş daha sonra satış ihalesine çıkmıştı.

AKP MECLİS ÜYESİNİN İŞLETMESİNDE ÇALIŞAN KİŞİ İHALEYE GİRDİ

İhaleye girenlerden biri ise Bergama belediyesi AKP meclis üyesi Bilir ALTAY’ın işletmesinde çalışan Asil DAL idi.

Dönümü 77 bin TL’den satılan arazilerin Bergama Ferizler’deki yaklaşık 55 dönümü, yapılan ihale sonucunda Asil Dal’a satıldı.

Bergama Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Av. Olgu Altuğ Kemaller yaptığı açıklamada

“03.03.2021 tarihinde yapılan Bergama Belediyesi meclis toplantısında 19 adet toplam 800 küsür bin metrekare köy tarım arazimizin satış yetkisi AKP ve MHP Meclis üyelerinin oyları ile verilmiş idi. Bu taşınmazlar köyün ileri gelenleri ve köy ihtiyaçlarının karşılanması ile toprak sahibi olmayan köylülere işlenmesi amacıyla köye vakfedilmiş arazilerdir. Bu tarlalar bir gecede bütün şehir yasası ile Bergama Belediyesine geçmiştir. Dolayısıyla emanettir. Belediyenin bu tarlaları şehir merkezinde asfalt dökeceği gerekçesi ile satması ve ihaleye girmesi esasen yasak olan meclis üyesinin sgk lı çalışanın girip alması hukuksuzluğun, vefasızlığın ve vatandaşına ihanetin en acı örneğidir. İlk günden beri Bergama köylüsünün ve malının takipçisiyiz.Bundan sonra da  Olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.