BENİM FELSEFEMDE

  •  Yaşayan binlerce beyin var ama her biri farklı bir şey iddia ediyor. Kimileri bir şeylere inanmak istiyor kimileri bunu ret ediyor .Dünya ne kadar da sapkınlaştı..

     İnanmak nedir , beyine gönderilen bir baskı sinyali mi ? Cinlerin olduğuna kendimi inandırsam ve karanlık bir odada sesli bir gıcırtı duysam bunu cinlerin yaptığına inanır kendimi korkuturum. Ama Cinlerin olduğuna kendimi inandırmassam kaldığım karanlık odada oluşan o sesli gıcırtı sesini bir genleşme diye düşünüp korkmam . O halde inanmak beyine verilen bir baskı sinyali midir ..

    Her kez bir şeylere inanmak ister ,başına gelen iyi ve kötü şeylerin bir Tanrı tarafından geldiğini düşünür ve bu şekilde gönlünü rahatlatır .Peki ya inanmasalardı başına gelen kötü olayların nedeni sorgulayacaklardı .

    Eğer bu bir sınavsa ; sınavlar eşit olmalıdır .Ama sokakta yaşıyan bir insanla harika bir evde yaşıyan insan eşit midir ?Bir insan engelli bir şekilde doğarken bir diğeri neden dünya güzeli olarak hayatını idame ettirir .Evet dini inanışlar bizi güzel ahlaklı yapar ama gerçek olan  bir iç savaşın içerisinde bir savaşçı olarak gönderiliyor olmamız . sana gelecek olan hamlelerde ya başarır hayatını güzel sürdürürsün yada kaybeder hep ezik büzük bir hayat sürersin.

    Oysaki ; Darwin dünyayı gezerek tüm inanışları gezdi ve gördü .Yazılanların gerçek dünyayla bir bağı olduğunu kanıtladı hala neden bu inanç isteği..

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.