Ayrılık / Gitmek mi Kalmak mı ?

SORUNLAR:

Kusursuz bir ilişki elbette bulunamaz. Her ilişkinin belli başlı sorunları veyahut çıkmaz sokakları vardır. Bunları çözmek ya da kabullenmek zaman alır. Yıpratır sevenleri. Sürekli ağızda bir ayrılık sözü. Ama ne yapsınlar ki. Seven insan bile bir süre sonra dayanma konusunda güçlük çekiyor. Netice de her insan olduğu gibi sevilmiyor. Kendimizi kandırmayalım. “Ben seni olduğun gibi seviyorum.” Diyen insanların eline değnek versek , bizim bazı huylarımızı değiştirmek isterler.

Tamam bunlar belki kimi ilişkilerde önemsiz detaylardır. Kimi ilişkilerde ise kritik. Her ne olursa olsun seven insan sevdiğini başka çaresi olmadığı için. Olduğu gibi kabul ediyor. Kimisi değişmeyi başarıyor ve ilişki biraz daha sorunsuz bir hal alıyor evet. Lakin her insan değişemiyor. Kimseden de sırf seviyoruz diye değişmesini bekleyemeyiz , beklesek de pek umut bağlamamak lazım. Huylar 7 de başlar 70’i devirir derler. Tamam belli başlı huylarımızı değiştiremesek bile törpülememiz gerekiyor. Çünkü orta da bir sorun varsa bu çok geç olmadan düzeltilmeli.

AYRILIĞI NEDEN DÜŞÜNÜRÜZ:

Kimi soğuduğu için , kimi acı çektiği için bitirir ilişkiyi. Başka bedenlerde huzuru arayanlar da var. Onlar zaten kafada bitirmişler. Somut adım kalmış sadece. Belki kimileri de çok sevdiği insanı hatalarından dolayı unutmak istiyor. Ya da çocuksu kalbine sahip çıkamadığı için. Kendine yeni bir rota çiziyor.

Ayrılık bir yerden bakıldığında mantıklı bir hareket olsa bile genelleme yapacak olursak eğer , ayrılıkların çoğu aniden gelişen ve işin sonunda iki tarafı da fazlasıyla üzen durumlar oluyor. E tabi kimse sevdiğinden ayrılmak istemez. Şartlar mecbur bırakır bazen.

Ön görülemeyen olaylar silsilesi. Öyle bir gelir ki başımıza bir anda. Daha sonra kendimizi uzun bir konuşma yaparken veya mesaj atarken buluruz yine aynı uzunlukta. Ben ayrılığın yüz yüze olmayanının pek ciddiye alınmayacak bir ayrılık olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise sevdiğimiz insan o an yanında olamadığımız için mesaj yoluyla daha basit ayrılıyor bizden. Çünkü yanımızda olsaydılar eğer , ayrılık daha zor bir hal alacaktı. Birbirine kıyamayan 2 insanın veda etme çabası halini alacaktı.

Ayrılırken ne hissederiz peki:

İlk başta kararlılık (Bu ilişki bitecek.)

Daha sonra Sorgulama (Bu sorunlar düzelir mi.)

Farkına varmak (Ayrılmamı gerektirecek kadar önemli mi.)

Yeniden (Her yarım kalan duygu , bir papatyayı hak eder.)

Bunlar gibi daha bir çok madde bulabiliriz gerek uzlaştırıcı gerek koparıcı türde. Diğerlerini kendiniz belirleyin artık.

GİTMEK Mİ KALMAK MI:

Gitmek hep bana daha kolay geldi. Kendi iradem ile gerçekleştirdiğim bir eylem olduğu için. Yine de zor ama. Yine de acıtıyor insanın canını. Elimizden geldiğince hasarsız bitirmeliyiz ilişkilerimizi. Çünkü biliyoruz ki bu sevdanın diğer bir tarafı daha var. O taraf ta Kalanlar.

Kalanın canı genellikle daha çok yanar. Yarım bırakılmıştır çünkü. Eksilmiştir. Alıştığı ve çok sevdiği , sevilme duygusunun ellerinden yavaşça kayıp gittiğini görmüştür. Ellerinden bir şey gelmiyor. Sadece onlara kalan temiz duygular ile umutlanmaya çalışıyorlar. Hele bir de ergenlik çağında ise bu terk edilen aşık. Vay o zaman haline.

Olan oldu. Biten bitti. Giden gitti. Bize artık sadece sevmek düşer. Biz sevmeye devam edelim. Sevdiklerimizle konuşalım.

Bir randevu almayı deneyin. Ne kaybedersiniz ki. Yalnızca bir insan ve birazcık zaman.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ellerim Serbest
Sonraki
LIGNE PRODUCTION DE BLOCS BÉTON, PARPAING, HOURDIS, PAVÉS

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.