Aslında onlar birer zararlı yazılımdı.

Aslında onlar birer zararlı yazılımdı.

Bazen imkân olsa da kimsenin aklına gelmeyecek yerlere kaybolsam diyorum. Herkesin imtihanı ve sınandığı şeyler farklıdır bu öyle bir sınanmadır ki insanı olduğu yerden kımıldatır. Hayatınıza girenleri düzgün seçin derler her zaman ama biz nefsimize yenilenlerdeniz işte seçemedik bir selama bir gülümsemeye yenildik. Hayatımıza öyle  bir kişiler girmiş ki, hem eş hem baba, abi, kardeş, dost.

Şunu da anlatmadan geçmek istemiyorum. Herkesin kendi hayatı vardır, kendi hikâyesi vardır. Hayatımız aslında bizim korumamız gereken en hassas bölgemiz açıkçası şifremiz diyebiliriz. Ve bu şifreyi ele verirsek dost görünümlü düşman kardeşimiz hayatımızdan bilgiler elde ederek bizi vuracak hassas noktalarımıza yönelmeye çalışır. Karşı tarafında ki de aynı şekilde. Onun da bir hayatı var buna hikâyesi diyelim hikâyesinde yaraları, acıları, özelleri, mutlulukları, sevinçleri, duyguları var ve hayatıyla ilgili her anlattığı şey bir şifredir aslında. Biz bir düşmansak anlattıklarından bilgiler elde ederek onu vuracak hassas yönlerini bulabiliriz. Bu karşı taraf zararlı bir yazılım olabilir anlayacağınız zararlı bir insan işte. Hayatınızı bir dosya olarak düşünsenize her sayfasında farklı duygularınız, düşünceleriniz, planlarınız, listeleriniz, öğrendikleriniz, yapmak istedikleriniz kısacası hayatınızla ilgiliher şey. Bu dosya birinin eline geçince hayatınız ele geçmiş oluyor işte. Dosyanızın sayfaları çevrildikçe tüm açığınız ortaya çıkıyor. Anlattıklarınız da aynı şekilde, anlattıkça anlatıyorsunuz aslında hayatınızı, bilgilerinizi güvenli güvensiz farketmeksizin açığa çıkartıyorsunuz ortaya döküyorsunuz.

Hayatımıza giren insanlar aslında birer zararlı yazılımdı. Bizden önce oynadılar ve kazandılar. Hayatımızı yani dosyamızı saklamayı beceremedik. Hayat hikâyemizin kilidini koruyamadık ele verdik. Dosyaların sayfaları birer birer çevrildi, hassas noktalarımız açığa çıktı. Karşı tarafın dosyası da kapalı kalmadı tabii ki de. Her sayfam açığa çıkarken diğer dosyanın da sayfalarının gizli kalmasına izin vermedi. Hani iki kişi arasında şiddetli bir kavga gerçekleşir edilen lafları, kurulan cümleleri kulaklar duymaz ya, o da aynı şekilde. Her kavgada, tartışmada, duyulan her nefrette birbirilerine olan duyguları gizlide kalmayı başaramadı her iki tarafın intikam yeminleri iki dosyanın sayfalarını yavaştan yavaştan hiç farkettirmeden açığa çıkardı. Şimdi hayatımıza giren o hem eş hem baba, abi, kardeş, dost dediğim kişiler ile aramızda hiçbir güven, sevgi, anlayış adına söylenmiş hiçbir terim yok. İkimizin de dosyaları açıldı ve kapandı. …

snahmettunc
snahmettunc | motivational
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Basit insanların yüce ünlülüğü
Sonraki
Loki: Çılgınlığın Çoklu Evreni, Marvel Zaman Ustaları MCU’ya Geliyor!

Loki: Çılgınlığın Çoklu Evreni, Marvel Zaman Ustaları MCU’ya Geliyor!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.