Basit insanların yüce ünlülüğü

Ünlü olmanın son zamanlarda ne kadar basit olduğunu siz de fark ettiniz mi. Fotoğraf çekinmeyi seviyor birazda shop yapmayı biliyorsanız buna küçük bir yetenek de eklediğiniz zaman tebrikler artık bir instagram blogerısınız. Boş konuşmayı  seviyor birazda oyun oynamayı becerebiliyorsanız yayıncı veya youtuber da olabilirsiniz. Derseniz ki ben bu saydıklarını yapmayı ne seviyorum ne de bu konularda becerikliyim; endişelenmenize gerek yok. Tv de yayınlanan bir yarışma programına seçilebilecek kadar şanslı olmanız da yeterli. 

Bunlardan birini başardığınızda tebrikler ünlüsünüz. Artık hiç bilginizin olmadığı konularda boş boş konuşup insanlara ne kadar basit olduğunuzu gösterebilirsiniz. Takipçileriniz sizi her konuda destekleyecek fan sayfaları oluşturup örgütlenecek ve düşmanlarınızla sizin için korkusuzca savaşacaklar. Eee bunları görüp de sizin egonuzun şişmemesi mümkün mü. Elbette şişecek ve olduğunuzdan daha basit bir insana dönüşeceksiniz.

Maalesef şu günlerde bu insanlar o kadar çoğaldı ki onların herhangi bir olaya yaptığı yorumu görmemek, duymamak mümkün olmuyor. Bunlar o kadar saçma öyle iğrenç oluyor ki midenizin bulanmaması işten bile değil. En kötüsü de ne kadar saçma konuştularsa o kadar çok paylaşım alıyorlar, sadece takipçileri tarafından değil aynı zamanda eleştirmek isteyenler tarafından da paylaşılıyorlar. O ünlülüğü ne kadar basit şekilde elde ettilerse o kadar egoist oluyor; ne kadar boş insanlarsa o kadar çok reklamları yapılıyor. 

Neden bu insanları görmeye devam ediyor neden hala onların egolarını tatmin ediyoruz.  Buna sebep olanlar kimler? Birincisi o insanın bomboş basit bir insan olduğunu göremeyenler. İkincisi onun basitliğini gördükleri halde takip etmeye devam edenler. Üçüncüsü eleştirmek isterken onun reklamını yapanlar. Birinci kategoriden umudum yok çünkü onlar bir gün o nasıl ünlü olduysa aynı şekilde ünlü olabilmeyi hayal edenler. İkinci kategorinin zamanla hatasının farkına vardığına inanıyor ve bu hatadan döndüklerini düşünüyorum.  Benim bu yazıyla ulaşmak istediğim kitle ise üçüncü kategori; Reklamın iyisi kötüsü olmaz sloganını hatırlayalım ve lütfen onların reklamlarını yapmayı artık bırakalım. 

İlginiz için teşekkür ederim. Yazılarımda gördüğünüz kusurları(dil bilgisi hataları dahil) düzeltmem için lütfen bana yardımcı olun. Eleştirilerinizi ve yorumlarınızı bekliyor olacağım 🙂 .

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.