Aşırı Kilo Veren Erkeklerde Estetik Ameliyatlar

Aşırı Kilo Veren Erkeklerde Estetik Ameliyatlar

Aşırı ve hızlı kilo kayıpları vücutta ani kolajen yıkımlarına neden olduğu için erkeklerde deri sarkması gibi deformasyonlar kaçınılmazdır. Özellikle obezite cerrahisi sonrası verilen onlarca kilodan sonra yaşanan bu sarkmalar maalesef erkekler için de korkulu bir rüya olur. Belki de bu deformasyonlar için aşırı kilo vermenin en kötü tarafı denilebilir.  İşte tam da bu aşamada erkekler için estetik zamanı başlar. Aşırı kilo veren erkekler estetik ameliyatlar ile hayal ettiği düz karın, orantılı bel, kalça, göğüs profiline ulaşabilirler. Özellikle obezite ameliyatı sonrası erkekler için estetik cerrahi vücut kusurlarını ortadan kaldırarak kendilerini daha iyi ve daha özgüvenli hissetmelerine yol açar. Obezite cerrahisi sonrası erkekler için estetik hem fiziksel hem de psikolojik yönden fayda sağlar.

OBEZİTE CERRAHİSİ SONRASI EN SIK UYGULANAN ERKEK ESTETİK AMELİYATLARI

Obezite cerrahisi sonrası en sık uygulanan erkek estetik ameliyatları arasında karın germe ve 360 derece vücut germe yer alır. Özellikle karın, bel gibi bölgelerinden kilo alan erkekler obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo verince bu alanlarda deformasyon oluşur. Bu yüzden sıklıkla erkeklerde karın germe ya da erkeklerde 360 derece vücut germe estetik ameliyatları yapılır. Obezite cerrahisi sonrası erkeklerde liposuction işlemi de kalan inatçı yağlar için bir seçenektir. Kişinin durumuna göre erkeklerde karın germe gibi ameliyatlar ile liposuction yağ aldırma işlemleri kombine edilebilir. Karın bölgesine ek olarak genelde erkekler meme bölgesinde de sorun yaşarlar. Örneğin; çok kilo verseler de kimi zaman meme bölgesindeki büyüme probleminden kurtulamazlar. Bu durumda jinekomasti ameliyatları ile bir kombinasyon ile erkeklerde vücut estetiği sağlanabilir. Bacak germe ve kol germe de erkek estetiği sürecinde uygulanabilen operasyonlar arasındadır.

OBEZİTE CERRAHİSİ SONRASI ERKEKLERDE YÜZ ESTETİĞİ

Artık günümüzde erkekler için yüz estetiği oldukça önem kazanmış durumdadır. Obezite cerrahisi sonrası hızlı bir şekilde verilen kilolar yüz ve boyun bölgesinde de kolajen yıkımlarına neden olduğu için erkeklerde yüzde sarkma ya da çökme gibi sorunlar görülebilir. Yüz ve boyun bölgesindeki bu deformasyon kişinin daha yaşlı, yorgun görünmesine neden olur ve bu kişiyi oldukça mutsuz eder. Bu aşamada sorunları çözmek için erkeklerde yüz estetiği önem kazanır. Erkekler için yüz estetiği tabi ki kadınlara göre farklı teknikler içerir. Erkeklerde yüz gerdirme ya da erkeklerde çene estetiği gibi operasyonlar yapılırken daha keskin, maskülen bir profil yaratmak için özel teknikler kullanılır. Eğer yüzde çökme gibi deformiteler varsa da yağ enjeksiyonları ile yüze dolgun bir görünüm kazandırılabilir.

OBEZİTE AMELİYATI SONRASI ERKEK ESTETİK CERRAHİSİNDE ÖNEMLİ NOKTALAR

Obezite cerrahisi sonrası erkekler için estetik ameliyat planlaması kişiye özel olarak yapılır. Her erkeğin vücudu, yağ oranı, kas yapısı veya yaşadığı deformite gibi sorunlar farklı olduğu için uygulanacak erkek estetiği türleri de farklı olmalıdır. Erkekler için estetik cerrahisinde önemli noktalardan ilki budur. Kısacası aşırı kilo verme sonrası da erkek estetiği kişiye özel bir prosedürle ilerlemeli ve kişinin fiziksel görünümüne olumlu katkı sağlayacak ise erkek estetik ameliyatları uygulanmalıdır.

Erkek estetik cerrahisinde doktor ve hasta iletişimi de oldukça önemlidir. Erkekler estetik ameliyatlarından beklentilerini net bir şekilde cerrahlarına iletmeliler. Erkek estetik cerrahisi öncesi sağlıklı bir hasta-hekim iletişimi, operasyon sonrası hasta memnuniyetinin de artmasını sağlar.

Erkek estetiğinin önemli noktalarından biri de cerrahi zamanlamasının doğru yapılmasıdır. Kilo verme hala devam ediyorsa erkekler estetik ameliyat olmamalıdır. Çünkü kilo verme devam ederse estetik ameliyat yapılsa da etkisini bir süre sonra kaybeder. Bunun için kilonun sabitlenmesi beklenmelidir. Kilonun 3-6 ay boyunca stabil kalıyor olması gerekir. Kilo verme sonrası vücudun dengelenmesi ve derilerin toparlanması için de bu süre önemlidir.

Obezite ameliyatı sonrası erkek estetik cerrahisi, kadın estetiğinden farklı bir bakış açısına sahip olmalıdır. Bu bakış açısına sahip olmak ve cerrahide erkeğe özel teknikler uygulamak erkek estetik cerrahisini başarılı kılan önemli noktalardan biridir. Çünkü, kadın ve erkek zaten görsel olarak birbirinden farklıdır. Kadın vücut estetiğinde oval, kıvrımlı hatlar yaratılmaya çalışılırken; erkekler için estetik ameliyatlar sonrası sahip olacakları görüntünün daha keskin, düz olmasına dikkat edilmelidir.

OBEZİTE CERRAHİSİ SONRASI ERKEK ESTETİĞİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo veren erkeklerde estetik ameliyatlar kişinin fiziksel ve sağlık durumuna göre bir planlama ve takvim sıralaması ile gerçekleşir. Erkek estetik operasyonları arasında genelde 3-6 ay gibi bir süre geçmesi beklenir. Erkeklerde liposuction, karın germe, bacak germe gibi bazı operasyonlardan sonra belirli bir süre korse kullanımı istenir. Korse, vücudun kendini toparlaması ve şekillenmesi için önemli bir ayrıntıdır.

Obezite cerrahisi sonrası hangi erkek estetiği uygulanırsa uygulansın sigara kullanımının bırakılması önerilir. Sigara içmek, estetik operasyonlar sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkileyen bir özelliktedir. İyileşme süresi içinde ağır spor, sauna, hamam, havuz gibi aktivitelerden de uzak durulması tavsiye edilir.

Obezite cerrahisi sonrası erkek estetiği hakkında merak edilen bir konu da operasyonlardan dolayı iz kalma riskidir. Elbette her ameliyatta olduğu gibi erkek estetik ameliyatları da belirli bir kesi ile gerçekleşir ve ameliyat izi kalır. Ancak uygulanan teknikler ile erkekler için estetik ameliyat izlerinin oldukça küçük olmasına ve görünmeyen vücut hatlarına gizlemeye çalışılır. Yine bu cerrahilerde uygulanan estetik dikişlerle de izlerin en az derece olması amaçlanır. Erkek estetik cerrahisi sonrası bu izler, ilk aylarda net olsa da 6 ay içinde daha belirsiz bir hal alır. Bu süre zarfında bu bölgenin hijyenine ve güneşten korunmasına dikkat etmek gerekir.

kooplog Orijinal
kooplog editörleri tarafından hazırlanan içerikler kooplog Orijinal adıyla yayınlanır.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HANNİBAL BARCA VE YILANLARI
Sonraki
Bir Ağaç Misali

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.