Arkadaş Olamıyorum 3

    Sekizinci sınıf başladığında yine aynı şekilde hem kursa hem de okuluma devam ediyordum . Okulun ilk günü müdür yardımcısı , bir deneme yapılacağını ve notlara göre iki sınıfa ayrılacağımızı söyledi . İki hafta sonra bir deneme sınavı oldu ve bir hafta sonra notlar açıklandı . Ben A sınıfındaydım . Notları 70 ten yüksek olanlar A sınıfındaydı . Bu beni mutlu etmişti . Çünkü kekoların birinden kurtulmuştum . Diğerleri artık benimle uğraşmayı bırakmıştı , son senemiz olduğundan herkes birbirine karşı daha iyiydi . Onlar benimle uğraşmayı bırakmıştı ama artık benim sıram gelmişti .

   Okullar başlamadan bir hafta önce annem bana bir konuşma sırasında ” İşe yaramaz insanların gözüne girmek için uğraşma yada arkadaş olmaya , bırak onlar seninle arkadaş olmak için çabalasın . Okula yada kursa gittiğinde insanları seyret , ne yapıyorlar , insanlara nasıl davranıyorlar bir bak , kimin iyi kimin kötü olduğunu bul ve ona ona göre davran .Bırak onlar seni hak etsinler .” bu sözler beni çok etkilemişti ve artık bir yerden başlamam lazımdı . 

     Okullar başladığında kimseyle gereksiz muhabbete girmedim  ve herkesi izledim ,  TEK TEK . Bir ayın sonunda her kesin nasıl bir insan olduğunun farkındaydım . 

     İlk işim kekolardan intikam almaktı , ama onların yaptığı gibi değil . En iyi yaptıkları şeyleri ellerinden alacaktım . Öylede oldu . İki ayın sonunda hedefime ulaştım ve hepsini tahtından ettim . Sekizinci sınıfın birinci dönemi bitmişti ve ben ilk taktir belgemi almıştım . Sinirleri çok bozuldu . 

     İkinci dönem başladığında bir adım daha ileri gittim ve artık onlara karşılık vermeye başladım . O susan , alınan Neslihan’a bir şeyler olmuştu ve artık eskisi gibi değildi . Bu durum onların sinirleri bozmaya başlamıştı ve yoluna devem eden bu kıza biri dur demeliydi . 

    Artık aramızdaki bu şey ergen kavgasına dönmüştü . Bire üç ergen kız kavgası .

    

okur

Yazar: Neslihannn

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.