Arkadaş Kazanma Sanatı

Arkadaş Kazanma Sanatı

Beklentilerimizi, var olan etkileşimde empatik bir yoğunlaşmayla sağlayan davranışsal geleceğimiz varsa, sönük olmayan bir arkadaşlığı canlandırabilme şansınız daima vardır. Aksiliklerden kurtulma noktasında güçlü olan yönünüzün kesiştiği her dinamizmde iletilen her var oluşsal anlamlılık seviyesi güçlendirildiği gibi önem arz etmeyen bir kayıtsızlıkla da yok olmaya yüz tutabilir. Sosyal yeteneklerimizi çeşitlendirdikçe unutulmamış olan değişime ayak uyduran yeniliklerimiz birçok yeterli bulunmayan talihsiz durumlar yaşamanıza sebebiyet vermiş olabilir. Bağlantılarımızda gereken bildirge notalarımız bir akış sergilemezse bir tıkanıklıkla karşılaşır ve sonrasında oluşmaya yüz tutmamış olması beklenir gibi bir çizgide devam edebilir.

Uzun süre yanlışlığı telafi etme çabasıyla sürdürülen bir dikkatle işlemeye başlarız yaşantılarımızı. Bu yüzden neyin ne derece dikkat eşiğimizde belireceği konusunda kişisel mesajlarımızı geliştirmekle ilgili çok çabamız olur. Bu çabanın ayırt edilir bir dikkatle incelenmesi ve arkadaşlar arasında olan sanatsal iştirak edilen noktaların değerlendirilmesini isteyerek devamlılık isteriz. Arkadaş kazanma noktasında da yetersizlik oluşturan bir çok neden beliren kazalarla ortaya çıkmaya başlar. Bu sürecin yoluna girmesinde yeterli olmayan çözümlemelerde yorumsal anlamlarımızı bulma arayışımız hangi sosyal bağlantıda tamamlanmışsa o grupla pekişen bir bağlam gelişmeye başlamaktadır.

Konunun sanatsal bir ifadeyle anlatılması gerekirse, oluşturulması gereken çeşitlilik nasıl ilerletilmelidir soruları gündeme gelmektedir. Kritik bir noktada alınmış kararda sizinle aynı solukta destekleyici olan bir arkadaş içgüdüsel doğamızla yandaş gitmeyi karşılıklı başarabilmekle arkadaşlık temellerini güçlendirici olma özelliğini taşır. Unutulmaz olan semboller oluşturmayı tercih etmek. Onu düşündürmeyi sever, hatırlamak istediğimiz gibi mi, değişim konusunda istikrarlı gözlemleriyle mi ifade edebilecek yatkınlıklarımız nasıl bir paylaşma noktası oluşturuyorsa öyle devam etmelidir. Sosyal rekabet içeren tutumlarında dengeleyici sosyal ödünlemelerimizi mukayese edebilmekle ilgili değişimleri gözlemlemek.

Zamanın çok önemli olduğunu bilerek yaklaşımlarımızı özverili tutumlarımızı güçlendirmek. Ayrılık gerektiren durumlara göz kulak olup devam eden mesajları sonlandırmak hatırlayıcı olmak. Kabullenmeyi öğrenip işlerken karşılıklı olmayı fikir edinebilmekle ilgili yeni nesil ile aktarılmayı bekleyen olumlu ilerlemeleri irdelemeleri desteklemek önemlidir. Arkadaşlıkla aktarılan ve örneklenen bir bağlam amaçlı fark edilen bir güçlendirme konusu ile bir solukta devam etmeyi bekleyen değerlendirmelerimizi zenginleştiren noktaları oluşturur.

Yürüyen Johnnie
Serçeciler okumasın.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Belirsizliğin Izdırabı
Sonraki
Bilincin Altı mı, Üstü mü?
Bilincin Altı mı, Üstü mü?

Bilincin Altı mı, Üstü mü?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.