Apple vs Epic Games

Epic games vs Apple , Apple’ın APP Storedaki uygulamalar ile ilgili olarak , epic games tarafından Ağustos 2020’de Kaliforniye kuzey bölgesi bölge mahkemesinde açılmış davadır.Epic Games, Apple’ın uygulamalar üzerindeki kısıtlamalarına, App Store tarafından sunulanların dışında başka uygulama içi satın alma yöntemlerine sahip olmalarını özellikle zorladı. Epic Games’in kurucusu Tim Sweeney , daha önce apple’ın App Store’da yaptığı her satın alma işleminde aldığı% 30’luk gelir kesintisine itiraz etmiştive Fortnite oyunlarıylaya Apple’ı atlatmak ya da Apple’ın daha az kesinti yapmasını istiyordu. Epic,Fortnite , 13 Ağustos 2020’de kasıtlı olarak App Store ödeme sistemini atlayarak Apple’ın oyunu App Store’dan engellemesini ve Epic’in davasını açmasına neden oldu.

Epic ayrıca , Google’ın Apple ile benzer nedenlerle Fortnite’ı indirmesinin ardından, Google’ın Android için Google Play uygulama mağazasında benzer uygulamalarına meydan okuyan Epic Games v . Ancak Google, davalarındaki hukuki durumun Apple’ınki ile aynı olmadığını vurguladı.

13 Ağustos 2020’de Epic Games, Fortnite’ı iOS ve Android sürümleri dahil olmak üzere tüm platformlarda güncelledi ve doğrudan Epic’ten satın aldıklarında “V-Papel” (oyun içi para birimi) fiyatını% 20 düşürdü. İOS ve Android kullanıcıları için, Apple veya Google vitrin üzerinden satın aldıklarında, Epic’in Apple ve Google’ın aldığı% 30’luk gelir kesintisi nedeniyle indirimi uzatamayacağını söylediği gibi, kendilerine bu indirim verilmedi.  Birkaç saat içinde hem Apple hem de Google , ödeme sistemlerini atlatma yöntemlerinin hizmet şartlarını ihlal ettiğini belirterek Fortnite’ı vitrinlerinden kaldırdılar .

hz-arjin
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Geç Değil
Sonraki
Her zaman gülümse sen buna değersin

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.