Antalya Çatı Yalıtımı

Çatı yalıtımı Antalya, ısıyı evin içinde tutmak için çatıya yalıtım yerleştirme işlemidir.

Çatı yalıtımı, herhangi bir evin önemli bir parçasıdır. Evinizin kışın sıcak, yazın serin kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle, eviniz için doğru çatı yalıtım tipini seçmeniz önemlidir.

Piyasada iki tipe ayrılabilen birçok çatı yalıtımı türü vardır:

1) Yalıtımsız çatı kaplama malzemeleri 2) Yalıtımlı çatı kaplama malzemeleri

İlk kategori şunları içerir:

– Asfalt kiremit

– Ahşap sallama veya ahşap shingle

– Kil kiremit veya tuğla kaplama

İkinci kategori şunları içerir:

– Fiberglas keçeler, battaniyeler veya rulolar (çatı katı)

– Hücre

Antalya’da En İyi Çatı Yalıtım Firması

Eğimli çatılar için sıcak çatı yalıtımı 

Örneğin, çatı katınızı yaşam alanı olarak kullandığınız için soğuk çatı yalıtımı kuramazsanız, sıcak çatı yalıtımı düşünmeniz gerekecektir. Sıcak bir çatı katı için, yalıtımı doğrudan çatının altına, çatı eğimi (eğim) düzleminde kurarsınız. Yalıtım, ısı yalıtımı azaltacak ve loft alanınız yazın aşırı sıcak, kışın soğuk olmayacak. 

 Yalıtım ruloları döşemek kadar kolay değil, ancak bir tesisatçıya ödeme yapmayı tercih etmiyorsanız, yine de kendin yap işi olarak yapılabilir.  Sıcak bir çatı katı çözümü ile hatırlanması gereken önemli bir nokta, kiremitlerin hemen altında havalandırma ihtiyacıdır. Bu, çatı yapısının çürümesine neden olabilecek yoğuşma oluşumunu veya kiremitlerin içinden veya etrafına su girmesini önler. Sıcak çatı yalıtımı türleri  Çatının altını yalıtmak için kullanılan malzemeler arasında, kirişlere ve kirişlere tutturulmuş ahşap çıtalar tarafından yerinde tutulan mineral veya cam yünü yalıtım keçeleri bulunur. Alternatif olarak, polistiren levhalar (bazen folyo kaplı) takılabilir. 

Bunlar genellikle boyuta göre kesilmelidir. Diğer bir seçenek ise EPS (genişletilmiş polistiren) sıkıştırma ürünleridir. Bunlar, yerlerine itildikleri zaman açılan akordeon şeklinde üretilirler. Sprey köpükler esas olarak profesyonelce kurulur, ancak aynı zamanda bir DIY ölçüsü olarak da mevcuttur. Sprey köpük, alternatif olarak, çatının en iyi durumda olmadığı durumlarda ek fiziksel güç sağlamak için kullanılabilir – çünkü yapıyı bir arada tutmaya yardımcı olur. Köpük izolasyon uygulanmadan önce eksik veya kaymış karolar düzeltilmelidir. Sprey köpük yalıtımının ne kadara mal olduğunu ve eviniz için uygun olup olmadığını öğrenin.

Çatı yalıtımı ve daha fazlası için: https://starborantalya.com/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.