Alışkanlıklar belkide vazgecmek istemedikleriniz

Hayattaki vazgeçemediklerim belkide bizim en temel özelliğimiz yani aliskanligimiz..

Karakterler birbirlerinin  ikizi gibi her insanda olduğu gibi bizim de öteden beri gelen degistiremediklerimiz var elbet..bunlar ornekle sıralayabiliriz,eşyalarınız evimiz çevremiz hergun baktığımız ayna bunlarla bile aramızda bir alışkanlık yok mu? Mesela bir eşyaya karşı alışkanlık duyarız ve kolay kolay değiştirmek yada yerin farkli birsey koymak..iste hayatta boyle davranışlarımiz  bizim aslinda kendimizce koyulan huylar veya sadece değiştirmek istemeyeceğimiz  seyler. Seversin hic bitsin istemezsin sonu olmayan bir denizde sonsuzluga ilerlemek istersin alışırsın baska birini yerini alsın istemezsin. Maddi veya manevi şeylerin temelinde aslinda hep olan şeyler sevgi saygı bize alıştırilan  öğretilen değil mi …ama alışkanlıklarınızı yeniliğe açmak ta bizim elimizde yeniden bir başka renge bir başka gökyüzüne farkli çerçeveden bakmak bakabilmek te bizim le olmazmi???

Ayni dünyada ayni kalıplar ile yaşayıp ayni fikirler  ile ölmek sadece siradanlastiriyor hepimizi. Ama farkli renkler her zaman bizi renkli kılar ve mutlu eder.uzagi görmek için  önce yanındakilerini farketmek ve tanımak gerek her ne olursa olsun  yeniliğe açık değişime inanmak ve alışkanlık olan yaşamdaki sıradanligi  yıkmak gerekkk..

sevmek özlemek kızmak öfke mutluluk bunlari kendimizce iyi yada kotu bir kalıba koyup alışkanlık haline çeviriyoruz.

Bazen vazgeçtiklerimiz  belkide yeni bir mutluluğu  yakaladıklarımizdir..

Tek aliskanliginiz  sevginiz ve yüreğimizdeki iyilik olsunnn…

okur

Yazar: nehir-Polat

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

11 yorum

Yorum Yazın
  1. Her vakanın sonunu bilerek vazgecmemek vuslata ermek sevgi emek olumlu olumsuz nesneler gibi emeginize saglık

  2. Değişmemek için sığındığımız bir kapı galiba alışkanlık… Ama hayat her zaman aynı olmuyor mutluolmanın yolu karşılaştığımız hayata birazda şans tanımak.
    güzel bir yazı olmuş yüreğine sağlık

  3. Vazgeçmek yeni yollar açar vazgeçebilmek zor olsada bizim elimizde kötü insanlardan kötü cevrelerden gerçekten güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.