Akıllı Telefon Kullanımında Hafıza Alışkanlığı

Akıllı telefon markası olan vivo kullanıcı deneyimini ve ihtiyaçlarını en üst sırada tutan paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirdiği “Telefon Hafızası Kullanımı” anketinin sonuçlarını yayınladı. Anket sonucuna göre katılımcıların telefon hafızasını en çok kaplayan öğeler fotoğraf ve videolar olarak öne çıkıyor. Telefon hafıza boyutu ise satın alma kararını etkilemede ilk 3 üç kriter arasında yer alıyor.

 

Kullanıcılar Akıllı Telefonlarında Kendi Fotoğraflarından Daha Çok Sevdiklerinin Fotoğraflarını Çekiyor 

Ankete göre şaşırtıcı sonuçlardan biri de telefon hafızasını en çok dolduran öğelerin fotoğraf ve videoların olması.

Fakat yine de hafıza dolduğunda ilk vazgeçilen ve silinen içerikler yine fotoğraflar ve videolar oluyor. Kullanıcıların telefonunda en fazla aile ve arkadaş fotoğrafları yer alıyor(%60). Bunları kişisel fotoğraflar takip ediyor(%27).

 

 

Ek Hafıza İçin Ücret Ödenmek İstenmiyor, Bunun Yerine Hafızası Yüksek Akıllı Telefon Tercih Ediliyor

Katılımcıların %60’a yakın bir çoğunluğu ücretli ek hafıza hizmetlerinden faydalanmıyor. Bu hizmetlere ücret ödemek istemiyor. Böylece alacağınız telefonun dahili hafızasının yüksek olmasının önemini gösteriyor. Katılımcıların %80’e yakını telefon alırken ilk dikkat ettikleri şey telefonyn dahili hafızasıdır.

Buna rağmen, katılımcıların yarısı sıklıkla telefonunda “depolama alanı dolu” uyarısı alırken, diğer yarısı ise bu uyarıları hiç almıyor. Katılımcıların %40’ı 128 GB hafıza alanına sahip telefonları tercih ediyor. %45’i 64 GB ve altı hafıza ala

nına ve kalan %15’lik kısım ise 256gb ve üstünü tercih ediyor.

Vivo Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına uygun ürün ve özellikler sunar. Hafıza sorunu yaşamak istemeyenler için bir çözüm sunar.

Vivo’nun Gebze’de yer alan fabrikasında yerli olarak üretilen Y serisi, güçlü pil, gelişmiş kamera geliyor. Bununla beraber telefon lüks görünüm ile donatılmış özellikleri ve genişletilmiş RAM özelliği ile öne çıkar. Bu RAM özelliği telefonda hızlıca uygulama geçişi yapmanızı kolaylaştırmaktadır.

 

 

Akıllı Telefonlarınızda Fotoğraflarınız Ve Videolarınız Oyun Performansınızı Etkilemesin!

Y21s 

Y21s 50 MP geniş açılı ana kamera, 2 MP Makro kamera ve 2 MP Bokeh kameradan oluşan üçlü kamera sistemine sahiptir. Ayrıca yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılığı yeniden tanımlıyor. Telefonumuz hafifliği, tasarımı ve gücü bir arada sunar.

Bununla beraber vivo Y21S 8,0 mm’lik ince gövdesindeki 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyük pil kapasitesiyle de öne çıkıyor. Hem yüksek çözünürlüklü kameraları hem de 5.000 mAh büyük pil kapasitesiyle kullanıcıları büyüler.

Bu özellikleri sayesinde fotoğraf ve oyun severlerin ihtiyaçlarına çözüm sunar. Aynı zamanda Y21s, görsel ve oyunların depolanması alanında da Genişletilmiş RAM özelliği ile öne çıkar. Telefonumuz 4GB ram ile geliyor.

Bunun yanında genişletilmiş RAM seçeneği ile uygulamalar arasında geçişi hızlandırır. Bu hızlandırmayı 1 GB’a kadar boş ROM alanı genişletilmiş RAM olarak kullanması ile yapar.

 

Y33S

%90,6 ekran-gövde oranına ve 2408 x 1080 FHD + yüksek çözünürlüklü ekranı ile telefon kullanımını ileri seviyeye taşır. Y33s, 8,0 mm’lik ince gövdede 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyük pil kapasitesine sahiptir.

Ayrıca 50 MP ana kamerası, 2 MP bokeh kamerası ve 2 MP süper makro kamerası ile her açıdan kamera deneyimine destek veriyor. Aynı zamanda 8 GB RAM’e sahip olmasıyla dur durak bilmeyen süper bir güç haline geliyor.

Bu telefonun en iyi özelliklerinden biri de 4 GB’a kadar boş ROM alanı genişletilebiliyor. Üçlü kart yuvası ile hafızayı 1TB’ a kadar çıkartabiliyor. Bu özelliği ile diledeğiniz film,müzik ve oyunu yükleyebilirsiniz.

 

 

Y21

Vivo’nun Y21 modeli %89 ekran-gövde oranına sahiptir. 1600 x 720 piksel HD+ çözünürlük ve 6,51 inç ekranıyla gerçek bir şölen sunar.

Aynı zamanda Hücre içi teknolojisine sahip HD Halo Ekranı ile size iyi bir deneyim sunar. Bu deneyimin içerisinde net ayrıntıların ve zengin canlı renklerin içine çekerek film izlemeyi, oyun oynamayı vaat eder.

Bundan dolayı Y21’de yer alan bu RAM seçeneği günlük etkileşimi sorunsuz ve kolay hale getirir. Ayrıca telefonumuz 1TB’a kadar yükselmeye imkan verir. Bu da size rahat bir kullanım sunar.

 

 

 

Y53S

Akıllı telefon olan Y53s olağanüstü tasarımı ve şık gövdesiyle göz kamaştırır. Vivo Y53S 16,71cm (6,58”) FHD+ ekrana FHD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahiptir. 5000 mAh süper büyük pil ve yapay zeka tabanlı güç tasarrufu teknolojisi ile gelir.

Y53S tam şarj kapasitesiyle 14,3 saate kadar video izleme imkanı sunar. Bununla beraber 7,05 saat oyun oynama imkanı sağlar. Ayrıca ana kameranın GW3 görüntü sensörü  64 milyon fiziksel piksel noktasına sahiptir.

Üstelik varsayılan olarak 64 MP çıkış seçeneği ile dördü bir arada 16 MP çıkış veriyor. Bu, tek bir saçtan kirpiklere kadar kullanıcıların detayları görmesini sağlar. 64 MP süper yüksek çözünürlük ana arka kamerası, kusursuz netlik sağlar.

Bununla beraber arka kamerada yer alan Süper Gece Modu ile karanlıkta bile muhteşem gece çekim imkanı sunar. Dikkatleri üzerine çeken diğer özelliği ise; 8 GB RAM + 4 GB Genişletilmiş RAM özelliğidir. Aynı zamanda  8 GB’lık Y53s’in gizli bir bellek avantajı bulunmaktadır. Boşta kalan ROM alanının 4 GB’a kadar olan kısmını kullanır.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

infiluck Gaming
infiluck
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ERDEMLİ PEDOFİLLER DE VARMIŞ !
Sonraki
Bırakıp Gitmek

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.