AİLESEL SORUNLAR HAKKINDA SOHBET

  En çok anlayabildiğim bir şey çünkü her gün bu naleti yaşıyorum işin kötüsü ben mücadele ettikçe daha dibe vuruşum herkes düşüşümü görmek için yaşıyor sanki etrafımda bunu yaşıyorum fakat tek güvence kendiniz bir şeyleri kafana takmak değil bir aralar neden böyle olduğunu sorguladım fakat eğer iyi bir ailede doğmak sizin en büyük şansınız olurdu ya da benim gibi en şanssızı bu durumda bize de mücadele etmek düşer değil mi peki size yardımcı olacak bazı şeyleri söyleyeceğim uygulamak bana ve düşüncelerime çok zor gelse ve irademe hakim olmakta çok zorlandığım zaman kuralları çiğnesemde. 

✅Sizden ne isteniyor ise yapın çünkü tek sinirlerini sizden çıkaraklarını bilin. 

✅Başka aileleri söylemeyin sizin zayıf görünmesini istiyorlar kendilerine karşı ama size yalandan senin iyiliğini istiyorum derler kimseye güvenmiyorum acı gerçek bu herkese yalandan iyiyim demeye alıştım galiba. 

✅Mümkünse hatanızı kabullenin fakat açıklarını söylemeyin ne biçim nankörsün diye döveceklerini sabah söylemiş olsa bile akşam bile yüzünüze vuracaklarını bilin. 

 3 kuralı söyledim de bunlar en önemlileri bunları yapmak çok zor geliyor irademe sadece bu yüzden kendimin bu özelliğini sevmiyorum. Açıkcası her yerde kendi fikrimi söylemekten çekinmem. Bunu derim karşı tarafa kabul ettirme gibi bir çabaya girmem. Düşünce özgürlüğü olduğunu düşünerek yanılıyorum bu dediğim şey Türkiye gibi bir ülkede yok sadece karşı tarafa yargılama hakkı veriyorsun bu ülkede kimseye ihtiyacım yok Allah bana yeter. Bu yüzden yazar olmak istiyorum çünkü çoğu şey içimde kaldı ki çoğunu söyledim fakat bunun karşılığında deli, manyak gibi söylemler ile geçindin. Farklı iseniz dışlanırsınız bu şu ana kadar böyle idi. Açıkcası birçok insana göre daha akıllıyım. Hepsi birbirinden gerizekalı gibi geliyor. Fakat bunun yan etkisi çok yorucu bir çalışma ve sürekli engellemeye çalışanlar sürüsü diyorlar çalışamıyorum bu en saçma bahane arkadaşlar en acıklı bahanem ailem çalıştırmıyor olurdu. Bu sene en yorucu senem fakat bununla şimdi yüzleşmezsem ömrüm boyu böyle yaşar bizim gibiler. Size diyeceğim ne kadar acı çektiğinden habersiz çalışmaya devam et Allah’ım lütfen sabır ver böyle kişilere lütfen kurtar bu eziyetten. Fotoğrafı neşelenin diye koydum. Çünkü yeterince mutsuz bir konu yazdım herkese iyi günler ve pes etmeyin. 

İkona
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Neden diye sorma Usta!

Neden diye sorma Usta!

Sonraki
Yalnız Kurt

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.