Adımını At

 Hayatta bazen en çıkılmaz dönemlere gireriz ve bu en büyük kararları vermemize kadar uzanır. Hepimiz böyle bir dönemden illaki geçmişizdir . Bazıları fiziki bir değişiklik yapmıştır kendinde bazıları ise yeni kişiliğiyle tekrar başlamıştır . Peki bizim böyle durumlarda yaptığımız şey tam olarak neydi? Aklımızda asla bulunmayan bir şey için bir anda korkmadan adım atmak değil miydi. Korkularımızı bir kenara bırakıp cesurca düşünmeden verdiğimiz kararlardı bunlar. Peki önceden bu yana düşündüğümüz ya da planlayarak hareket ettiğimiz şeylerde neden bu kadar korkağız ? Hayalimiz olan şeylere neden adım atmaktan korkuyoruz biz ? Çünkü her ihtimali günlerdir belki yıllardır düşünüyoruz . Kötü olabilecek her yanını belki başaramayacağını belki de alacağınız her bir tepkiyi kafamızda kuruyoruz. Ve bizi ileri itmek yerine en geriye itiyor bu olay. 

 Her birimizin hayalleri var değil mi ? Kendi kararlarıyla yaşamak istediği hayatı, binlerce planı ve bir hedefi var. Biz bunlar için adım atabiliyor muyuz ? Korkmadan, kötü ihtimallerde boğulmadan ,kusursuz bir adım atabiliyor muyuz ? Bir çoğumuzun cevabının hayır olacağını düşünüyorum. Çünkü her birimizin hayali ya da planı için attığı adım sağlam ve kusursuz bir adım olmadı asla. Hep korktuk . Beğenilmemekten , karşı çıkılacağından ve bunlar gibi birçok şeyden korktuk. Bunu yenmemiz için ne yapmalıyız ? Yapacağımız şeyden tam olarak emin olmamız gerekir ve gerçek bir adım atmamız . Adım atmak ne tam olarak söyleyeyim mesela sınavdan yüksek alma gibi bir hedefimiz olsun bunu için yüksek alacağına emin olup derse oturman gerekir sınav zamanına kadar pes etmeden , bırakmadan ilerlememiz gerekir. Bir gün yapayım bir gün yapmayayım olayı değil eğer durum buysa o attığın adım eksiktir.

 Ben bugün bir karar aldım. Büyük bir karardı benim için ve ilk adımımı araştırmaya başlayarak attım . Ama benim yıllar önce aldığım bir kararım vardı zaman denizinde savrulup gidiyor her seferinde çünkü onun getireceği her türlü şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüm ve korkuyorum. Bunu yapmayın bir karar alırken elbette düşünün ama bu düşünceyi yıllara dağıtmayın değerlendirmenizi kısa tutun ve kararınızı alıp en güçlüsünden adımınızı atın.

 Korkularının esiri değil , kararlarının eseri ol. 

okur

Yazar: dielate

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.