Adem ve Havva

 Hz. Adem ve Havva cennette kendilerine yasak kılınan meyveyi yedikten sonra, Allah tarafından dünyaya gönderilmişlerdir. İnsanoğlu için hayatın başlangıcı da bu nokta olarak kabul edilmektedir. Hz. Adem ve Hz. Havva dünyaya geldikten sonra uzun yıllar birbirlerinden ayrı kalmışlardır. Ancak tövbe ettikten sonra Allah onları affederek, birbirlerine kavuşmalarına izin vermiştir. Bu kapsamda Hz. Adem, toprağı işlemiş ve tarım yaparak neslini burada devam ettirmiştir.

 Dünya üzerinde işlenen ilk cinayet, Hz. Adem’in oğulları arasında yaşanmıştır. Buna göre, Kabil, kardeşi Habil’i öldürerek ilk cinayeti işlemiştir. Bundan sonra Hz. Adem’e salih bir evlat olarak Hz. Şit (A.S) gönderilmiştir. Hz. Şit Kur’an-ı Kerim’de adı yer almayan peygamberler arasındadır. Ancak kendisine 50 sahife indirilmiştir. Hz. Adem vefatından önce Hz. Şit’i yanına çağırmış ve ona Tufan vakti de dahil olmak üzere bazı bilgiler öğretmiştir. Hz. Adem’in 930 ya da 1000 yaşına kadar yaşadığına dair farklı rivayetler bulunmaktadır. Buna ek olarak Hz. Adem’in kabrinin de Ebukubeys Mağarası ya da Nevz Dağı’nda olduğu düşünülmektedir.

Kaynak: hürriyet.com

İşin aslı o hep söylenilen hepimiz Adem ve Havva’dan geldik bazıları göre doğru bazılarına göre ise yanlışmış nedeni ise kardeş kardeşle evlenemez.yani Allah Adem ve havvayi yeryüzüne indirirken bir başka insan topluluğunuda beraberinde indirmiş yani Adem ve Havvayı sadece onların önderleri gibiymis o yüzden Adem ve havvadan geldiği söyleniyormuş.

Siz ne düşünüyorsunuz ? 

Bu arada yeniyim hatalarım varsa kusura bakmayın

nurcan-derya
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Belki de tüm sorun RUHUMUZ
Sonraki
Bir aşk hikayesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.