26 EKİM 2024

Spacex Şirketi 26 Ekim 2024

Elon Musk ‘ ın açıklaması 

” Mars gezegeninde yetiştirilen ilk tohum filiz verdi. Gezegendeki buzulun altında bulunan su açığa çıkarıldı. Sıcaklık ve hava sorunu özel tasarımlı kıyafetlerle çözüme kavuştu. Tüm bunlara bakarak Mars kolonileşmenin temelini atmak için hazır. Yarın itibariyle oluşturduğumuz özel ekip marsa gidecek ve gözlem yapacaktır. Bir ay sonra insanları marsa gönderecek ve kızıl gezende yaşamın temellerini atacağız. “

Bu konuşmayla birlikte büyük bir alkış tufanı koptu. İnsanların içindeki heyecan dışarı taşmış gibiydi. Bazı muhabirler marsa gitmenin amacını sordu. Elon Musk  ise şu şekilde cevap verdi :

” Amacım servetimin yaklaşık yarısıyla dünyadaki sorunları çözmeye çalışırken diğer yarısıyla da Dünya’ya bir meteor çarpması ya da kendi kendimizi bitireceğimiz bir 3. Dünya Savaşı çıkması durumunda, tüm canlıların yaşamının devam etmesi için Mars’ta kendi kendine yetebilen bir şehir kurmak. “

Yeni bir gezegen… Yeni bir çağ… 

BİR AY SONRA 

” Ekipten sinyalı aldık. Marsın yaşanabilir olduğuna dair kanıt gönderdiler. Kızıl gezegen yaşam için hazır. “

“Roketin yarın sabah kalkması için hazır olmasını istiyorum.” 

Kısa bilim kurgu hikayesinin sonunu sizin düşüncelerinize bırakacağım. Üç seçenek var. 

1) Elon Musk Mars hayalini gerçekleştirdi. Marsta yeni bir yaşam doğdu. Hava sorunu zırhlı kasklarla halledildi. Donmuş buzullar eritildi. Böylelikle su ihtiyacı çözüldü. Robotlar uzay için tasarlandı ve tıp, eğitim gibi birçok alanda kullanıldı. Başka yaşam formaları ile sağlıklı bir iletişim kuruldu, anlaşma sağlandı. İki taraf birbirine zarar vermeyecekti ve iletişim için ortak bir dil geliştirildi. Artık kızıl gezende yeni bir çağ başlamıştı. 

2)Elon Musk kızıl gezegene ulaşmayı başardı. Fakat hesaba katmadığı sorunlar vardı. Kum fırtınaları, başka yaşam formu, atmosfer… insanları kızıl gezegende istemiyordu. 

3) Marsta koloni kurulamadı.

Melisa Selcuk
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sonuçları Tartışmak Mı Yoksa Eyleme Geçmek Mi?

Sonuçları Tartışmak Mı Yoksa Eyleme Geçmek Mi?

Sonraki
Güç Artık Sosyal Medyada

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.