Zengin İnsanların Hayatı

Milyoner insanlar neler yapar,bir günleri nasıl geçer?

Zengin bir insan olmak için öncelikle iyi bir iş sahibi olmaları gerekmektedir.Zengin insanlar farklı gruplardadır.Milyarder,Milyoner,orta gelirli,normal düzey ve yoksul insanlar halinde gruplara ayrılır.

Milyoner veya Milyarder insanlar kesinlikle çok çalışan veya hedefleri olan insanlardır.eğer zengin olmak istiyorsanız bu blog tam size göre.

Zengin insanlar nasıl çalışır? Neler yapar? Bir günleri nasıl geçer? İşte bu soruların cevabını burda bulabilirsiniz.

  • Sabah uyanış: Zengin insanlar asla geç kalkmazlar sabah 4.30-7.00 arasında kalkar ve işlerine,egzersizlerine,kitap okumaya zaman ayırırlar ve günleri aksamamış olur.Evet kahvaltı en önemli öğündür fakat ELON MUSK kahvaltı öğününü atlar çünkü kendisine zaman kaybettirdiğini düşünür fakat bu değişgendir yani kişiye kalmış bir düşüncedir.

  • İş’e başlangış: Zengin insanlar kendilerinin zengin olmasını sağlayan bir işe sahip olmalıdır.Her zaman daha fazlası için çalışmak en önemli kavramdır çünkü fazla iş fazla para demektir.Iş saatleri arasında ilgi alanlarından sapmadan dikkatli bir şekilde işlerine odaklanırlar.Çalışanlarına öncülük eder ve daha iyi çalışmalarında yardımcı olurlar.

  • Yatırım: Milayarder insanlar her zaman yatırım yaparlar.Doğru zamanda doğru hamleler onlara milyonlar kazandırabilir.Bu sadece “Zengin” insanlar için değildir,bütün insanlar yatırım yapabilir.Zengin insanlar sadece doğru zamanı beklemezler doğru zamanı yaratırlar.Mesela geçtiğimiz günlerde twiter’da biyografisine “#bitcoin” yazması üzerine bitcoin’in 32.000$’dan 37.000$’a yükselmesi buna güzel bir örnektir.

  • Zeka: Zengin insanlar genellikle zekası ile ön plana çıkarlar.Sadece zeka yetmez,zekânızı sonuna kadar kullanmalısınız.Eğer insanlar sizi zekanız ile tanır ise bu çok büyük bir artıdır.Hiçbir zaman kafanızı boş şeylerle doldurmayın.(sosyal medya) 

  • Memnuniyet: Çinli Milyarder “JACK MA” ‘nında dediği gibi müşterilerinizin memnuniyeti en önemli şeydir. “Jack Ma; 1. Müşteriler 2.çalışanlar 3.Hissedarlar.” sıralamasını yapmıştır.

  • Gün Sonu: Zengin İş sahipleri işlerini yarıda bırakmazlar.İşleri bittikten sonra ise evlerine dönerler.

  • Akşam: Gün sonu yorulan iş sahipleri çalışmalarına devam eder.Zengin bir insan yorulduğunda değil işi bittiğinde uyur.”ELON MUSK” gündelik hayatındaki planında 01.00’da yatar fakat bu saat iş durumuna göre aksayabilir.

Eğer sizinde “MİLYONERLİK” hayalleriniz var ise hedeflerinizi yüksek tutun, durmadan çalışın, hep daha iyisi için çalışın ve en önemlisi “ASALA PES ETMEYİN”.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.