ZEKERİYA EFİLOĞLU

 

   İnsan filozof olarak mi doğar, yoksa sonradan kazanılan bir yetenek midir, tartışılır ama benim fikrimce Zekeriya Öğretmen bu yetiye sahip. Onca yazılan kitap, bu kadar derin düşünme sanatı, yaradılana saygısı ve sevgisi büyük bir iç zenginliğin yansımaları değil midir?  Kişisel gelişmek için  onca verilen çabalar var ya , Zekeriya Efiloğlu’nun videolarında farklı bir yol açar size. İnsan olmak erdemi, tevazusu ve nokta atışı kalbe işleyen vuruş cümleleriyle şöyle bir silkelenmenize neden olur. Anlam veremediğiniz bir duyguya, düştüğünüzü sandığınız bir kuytuya ışık olu verir , sözleriyle ve sımsıcak sesiyle. O yüreğinde bilir senin kimsesiz hissedişlerini, yalnızlığını, isyanlarını, bilirde tercüman olur o güzel instagram videolarıyla.  

     Öğretmen kişiliği, yansır o mazbut  duruşuna ve efendiliğine. Yol arkadaşıdır o kitaplarıyla, videolarıyla. 

    Kendisi 1972 Ordu doğumlu, Eğitim Fakültesi mezunu, şair ve yazardır. Biyografisini uzun yazmak istemedim , kendisi özel hayatında da çok faal bir insan. Netten rahatça bulup, okuyabilirsiniz. Hayata bakışı güzel ve bu güzelliği yansıtan sayılı insanlardan kendisi.  O kadar güzel kitapları varki, okurken mutluluk hissedeceksiniz, çünkü o duyguyu hissettiriyor.

     Kendini mutsuz hissedersen, morale ihtiyacın varsa @zekeriyaefiloğlu  instagram sayfasını şöyle bir ziyaret et, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. Huzura, mutluluğa giden yolda , insanlığa verdiğin hizmetle, yolun hep açık olsun Zekeriya Öğretmenim. Saygılar.

kooplogger

Yazar: Beyazgür

Uzun yıllardır yazıyorum. Ziraat Mühendisiyim. Kişisel gelişim konularında iyi bir araştırmacıyım.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.