YOUTUBE'DAN PARA KAZANMAK

   Her ne kadar youtubedan para kazanma kolay gibi görünse de işin aslı öyle değil. Özellikle montaj kısmında hiç kolay değil. Sizin izlediğiniz 10 dakikalık bir videonun montajı bile en az bir saat sürmekte o da en basit bir video için. Montaj kısmının dışında bu videoların çekilmesi için arkaplanda ki hazırlıklar. Kimin ne yapması gerektiği vs. vs. gerçekten uğraştırıcı işler açıkcası. Bu sektöre girdikten sonra daha iyi anlayabiliyorum. Bu sektörde açıklama yapan insanların ne kadar zorlandığını.

  Benim düşünceme göre youtubedan alınan gelir izlenme sayısının yanında insanların emeğinin karşılığı başlangıçta hiç almasa bile. Bu iş diğer işlere göre bir tık daha zor. Nasıl yani diceksiniz? Hemen anlatmaya başlıyorum. Siz herhangi bir işe girdiniz ve bu işte çalıştığınız her günün parasını gün sonu alabiliyorsunuz fakat bu youtube işinde öyle değil. Siz belirli bir gelir elde etmek istiyorsanız belirli birde seviyeye gelmek zorundasınız. Peki nedir o seviyeye dicek olursanız da? 1000 abone ve 4000 saat izlenme süresini kanalınıza kaydetmiş olmalısınız. Bu başta zor gibi görülebilir ki zor zaten. Burda insanlar ikiye ayrılıyor :

  • Gerçekten sevdiği için yapanlar
  •  Para kazanma dürtüsü ile yapanlar

   Bu işi gerçekten severek yaparak insanlar sonuna kadar giderler ve 1000 abone izlenmeyi de 4000 saat izlenmeyi geçerek de gelir sağlamaya başlarlar kendilerine ve gün geçtikçe daha çok kazanmaya başlarlar ve geçimlerini burdan sağlayabilecek kıvama gelebilirler.

   Bu işi para kazanma dürtüsüyle yapan insanlar bir yapar iki yapar ve bu zorlu sürecin sonuna kadar gidemezler. Çünkü bu süreç gerçekten zorludur. Montaj konusu olsun, video içeriği bulma konusu olsun.

Burada kazanan kısım işini gerçekten seven kısım.

    İşte bunu çok seviyorum. Kendi işinizin patronu oluyorsunuz ve kendi ederinizi kendiniz belirliyorsunuz. Ne kadar güzel bir şey değil mi? Özgürsünüz. Ne yapmak isterseniz onu yapabilir ve o yaptığınız işten para kazanabilirsiniz.

   Benim söylemek istediklerim bunlar aynı şeyleri tekrardan yazarak yazıyı boşu boşuna uzatmak istemiyorum. Son olarak söylemek istediğim şey şu:

   Sadece youtube için değil, sevdiğiniz iş için çabalayın, durun. Emin olun pişman olmazsınız. Başarısız olsanız bile bu ihtimal çok zordur eğer gerçekten işinizi severek yapıyorsanız, en azından denedim demeye cesaretiniz olur. Zamanımız çok değerli ve bu zamanı mutsuz, zevksiz, dertli bir şekilde geçirmeye izin vermeyin. Mantıklı davranışlarda bulunursanız sevdiğiniz işlerden gelir sağlama yollarını da keşfedersiniz. Diyorum ve burada bitiriyorum.  

MUHAMMET ALİ KARABAĞ
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Mit Olarak Eşitlik ve Özgürlük

Bir Mit Olarak Eşitlik ve Özgürlük

Sonraki
Ayrılık…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.