YENİ YILDA İLK YAZIM

Ahh yine duramadım. 2021 e son 4 dakika ve ben açtım yazıyorum. Çok tuhaf ilk defa yeni yıla blog yazarak giriyorum. Hani bir laf vardır, yeni yıla nasıl girersen öyle geçer diye, benimki de o hesap. Umarım bol bol yazmaya devam ederim. Yeni şeyler, yeni fikirler ayrıca youtube açık arkada müzik falan güzel oluyor. Neyse biraz ara verdim arkadaşlarım için şimdi devam ediyorum. Evet yeni yılın ilk saatleri, ilk yazıları ve tabi ilk düşünceler, ve tabi yazmaya 2020 de başlayıp 2021 de devam etmem ayrı bir olay. Çok anlam yüklüyoruz belki yeni yıla girmeyi ama olsun o kadar dimi senede bir defa zaten. Birde başıma gelen şu olay en yakın arkadaşlarımdan birisi,  çocukluk arkadaşım, orta okum arkadaşım, Can’ a bir mesaj attım. Neredeyse bütün samimi dostlarıma atmıştım yeni yıl mesajını. Can’ a attığımda ise bana ” teşekkür ederim ama yeni yıl kutlamak günah” dedi. 

Bilmiyorum biraz tuhaf karşıladım. Tabi inançlara saygım sonsuzdur. Yani karşımdakinin dinine mezhebine saygı duyarım sonuna kadar lakin ben hiç böyle bir ayetle karşılaşmadım. Ve günah olmasını saçma buldum. Neden yeni yıl kutlamak haram olsun ki ? 

Ona görüşlerimi söylediğimde, yıllarca hocalar diyor o kadar dedi. Tabi aslında diyenler var. Ama bence günah değil ve günah olması çok saçma olurdu. Hocaların bunu deme sebebini ise yabancıların önem vererek kutlaması olduğunu düşünüyorum herneyse  yeni yılınız kutlu olsun. Sağlıklı ,kazasız belasız bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Caner21
Sakin bir insan
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN
Sonraki
YENİ Mİ YIL?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.