Yeni Yıla Günler Kala Yapabileceğimiz 3 Etkili Madde

Yeni yıla sayılı günler kala herkesin kalbinde umut tomurcukları yeşermeye başlamışken ve biz insanlar her zaman yeni başlangıçları beklerken işte yeni yıla girmeden yapılacak bir kaç tavsiye.

1-Hayal Panosu Yapın!

Hayal panosunuz asıl amacı çekim yasasının kurallarına dayanır. Çekim yasası kısaca der ki ” Gece kafanda neyin düşüncesi ile uyursan o senin gerçeğin olur. ” Ve insanlar bu sebepten dolayı bir duvara ya da bir panoya hayallerin resimlerini asarlar, çizerler, keserler, biçerler ve kendilerine bir kolaj oluştururlar. Bunu her gün sürekli görebilecekleri bir yere asarak her an hayallerini diri ve canlı tutarlar. Bu hedeflerini hatırlamakta yardım ettiği gibi geçici hazları ertelemek konusunda da çok büyük motivasyon kaynağı olur.

2-Video Çekin

Bu senenin son gününde yanınıza çayınızı ya da kahvenizi alıp bir dertleşme videosu çekin. Kendi kendinizle dertleşin konuşun, anlatın, ağlayın ve en sonda umutlarınız söyleyin. Ve bir sene sonra 2021’in son gününde bu videoyu izleyin kendinizde ki ve hayatınızdaki değişimleri daha rahat göreceksiniz.

3- Şükredin

Dünya olarak çok zor bir seneden geçtik. sevdiklerimizi, yakınlarımızı, tanıdıklarımız kaybettik. bir çok insanımız bu süreçte hayatta kalma savaşı verdi. Bizler belki şanslıydık ancak herkes bizim gibi değildi. Bu yüzden ne yaşamış olursak olalım şükredelim ve her zaman kendimizden daha kötü durumda olan insanların da olduğunu unutmayalım.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.