YENİ KİTABIMDAN BİR BÖLÜM

Bugün tam günümüz gençlerine hitap edebilecek yeni bir kitaba başladım. Onların dilinden yazmaya başladığıma inanıyorum. Harika bir kitap olacak gibi görünüyor.

                Bu benim kaçıncı kitabım olur bilmiyorum, yayınevimin hızıma yetişmesi lazım. Altıncı ya da yedinci kitabım olur sanırım.  Sizlerin de görüşünüzü almak istedim. Size bir bölüm kopyalıyorum. Nasıl olmuş?

                Gülen yüz.  Kalp, kalp, kalp. Öpücük. Kızgın surat. Kırık kalp. Kedi. Çiçek. Asık surat. Şimşek. Ay. Yıldız. Güneş. Gülen yüz. Pembe kalp. Mavi kalp. Gülen yüz. Köpek. Yıldız. Kahkaha atan yüz. Araba. Uçak. Yüzük. Gülen yüz. Kalp. Kalp . Araba. kalp. Kedi. Köpek. Kahkaha atan yüz. Öpücük öpücük. Bulut. Üzgün surat. Kırık kalp. Dil çıkar. Pasta. Güneş. Yıldız. Dua et. Öpücük. Kalp. Gülen yüz. Öpücük. Kedi. Köpek. Kuş. Alkış. Alkış. Öpücük. Alkış.

                Gülen yüz. Güneş. Araba. Kalp. Kahkaha atan yüz.  Asık surat. Ağlayan yüz. Kalp. Kırık kalp. Kedi. Köpek. Domuz. Kuş. At.

                Yaprak. Çiçek, ağaç. Araba. Uçak. Asık surat. Gülen yüz.  Kahkaha atan yüz. Dil çıkaran yüz.  Palyaço. Kedi. Köpek.  Çiçek.

                Nasıl ama? Anladınız mı? Şimdilerde internette Türkçe yerine emoji dili ile yazışıyoruz ya… Ben de bundan sonra yeni kitabı emoji dili ile yazacağım. Çok seviyorum bu dili!!!! Üşenenlere göre.  Kelime yazmaya değer görmediğin herkese şekil koy. Doğumgününü kutlamak için onlarca insan mesaj atsın, yorum yazsın. Sen bir alkış resmi ile öpücük gönder. Bitsin. Ne güzel!! Seni düşünüp, güzel yorumlar yazan tüm dostlarına şekil at. İki dakika oturup, teşekkür mesajı yazmadan onlara ne kadar az değer verdiğini belli et!. Ne kolay yazma yolu bu. Valla ben de bundan sonra kitaplarımı emoji dili ile yazacağım. Zaten doğru Türkçe’yi bilip, kullanan da kalmamış. Artık editörlük işi bile yok.  Herkes kelimesini ‘herkez’ yazanları düzeltemeden araya bir sürü yanlış kelimeler girdi. Gazetede yazan ya da televizyonda alt yazı yazma işini yapan görevliler bile doğru dürüst yazamazken, hangi okura, neyi doğru düzgün yazmaya çalışıp da emek verelim ki? Öyle değil mi? İyiyi, doğru, düzgün olanı anlayan mı kaldı? Yaşasın emoji dili! Kendi dilimizi yok ettiniz. 

Garip ve sevmediğim bir şey bu emojili dil ama bundan sonra klavyelerde de şu şekillere yer verilse, ilk kitabı ben emoji dilinde yazıp, yayınlatacağım. Size söz veriyorum!

                Karşınızdakine gösterdiğiniz ilgi, sevgi ve ona ayırdığınız zaman ve hatır için cümle kurmadan işin kolayına kaçmakla gerçek hislerinizi ortaya koymanız ne kolay! Yaşasın tembellik. Yaşasın bilgisizlik! Cahil olmak ve tembellik ne güzel değil mi?!  Hadi size yine emoji dili ile veda edeyim. Siz bu kelimeleri şekil olarak düşünün. Klavyelere yerleşmedi o şekiller maalesef.

Kalp. Kalp. El sallayan surat.  Gülümseyen yüz. El sallama. Bye!

NOT: Siz yine de gerçek kitaplarla buluşmak istiyorsanız www.kitapyurdu.com sitesinden Ayşegül Toker Odabaşı adı ile yayınlanmış 3 yeni kitabımı alabilirsiniz. Bu hafta yeni baskıları sil baştan, yeniden okurlarla buluşmaya başladılar. Kitap satırlarında buluşmak dileğiyle…

yazar

Yazar: Dans Eden Kelimeler

Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.