Yeni Bir Dil Öğrenmek

Yeni bir kulağa oldukça hoş geliyor. Yeni bir dil demek; yeni arkadaşlar,yeni zevkler, yeni kültürler demektir. Kısacası yeni bir dil hayata yeniden başlamaktır. Bu sözler ne kadar gelse de zorlukları da vardır. Mesela sabır.

Sabırlı kişiler bu konuda daha iyidir. Sonuçta yeni kelimeler, anlamları, bağlaçları, edatları derken sabrın sınandığı yerlerden biri olan telaffuzlar gelir. Böyle durumlarda motivasyonu yüksek tutmak gerekir. Tabiiki de mükemmel değiliz ama en iyisi olmaktan kaçınmamalıyız.

Dil öğrenmeye hayaller veya sevdiğiniz kültürlerden yardım alarak başlayabiliriz.

Nasıl mı? 

Çok basit en sevdiğiniz ünlü nereli?  En sevdiğiniz yemek nerenin?  En çok hangi ülkeye gitmek isterdiniz? Yada  hoşunuza giden şeylerden hangi dili öğrenmenin sizin için faydalı olur.  Bu salgında da dil mi öğrenilir demeyin elimizdeki teknoloji her şeye kadirdir. Dil videoları, uygulamaları, canlı sohbetler dil öğrenmeyi eğlenceli kılıyor.

Ve artık fazladan dil bilmek iş alımlarında önemseniyor. Ve en az 6 ayda bir dil öğrenebilirsiniz. Biraz azim ve kararlılıkla bu ay süresini daha aza düşürmek sizin elinizde. Seyahatleriniz, hobileriniz, kariyeriniz için çok hoş bir çalışma olabilir. Farklı ülkelerde iş bulmak yada yaşamak bu aralar çok popüler. Bence CV’nize bir şeyler eklemek size daha fazla imkan sunabilir. Umarım bunu başarırsınız. Teşekkürler.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

10 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.