Yabancı dili yabancı öğrenmek

Güzel işler başarmamız için zorlu yolları aşmamız gerekir her zaman. Günümüzde kendi dilimiz kadar yabancı bir dili ana dilimiz gibi bilmemizin farkındayız artık yabancı dil öğrenmek için ulusal firmalarda çalışmak ,kariyer yapmak istediğiniz bölümlerde ya da okullarda çalışmak veya okumak gerekmiyor.Bugün karşılaştığımız her firmada her küçük işletmede karşımıza tanımadığımız bilmediğimiz bir dil çıkıyor .Bunların karşısında yolunu kaybetmiş bir ceylan gibi kalmak hepimizin ortak problemi gelin bu problemlerin yükünü biraz hafifletelim.

” Başaracağınıza inanın,kendinize inanın”

Öncelikle hemen hemen çoğumuz ben çekinirim ya öğrenemezsem öğrendim diyelim ben konuşamam ki utanırım. Cümlesini çoğumuz kurmuşuzdur . Peki türkçeyi çok mu doğru konuşuyoruz ? Bence tam anlamıyla değil.Türkçeyi konuşurken yutulan harflerden , yazarken koymadığımız noktalama işaretlerinden , okurken hızlı hızlı okuyup anlam çıkaramamaktan utanıyor muyuz genellikle hayır değil mi?

Başarmanın ilk yolu istemek ikinci yolu ise istediğinize sonsuz inanmak .Aslında yabancı dilden  ilk istediğimiz  yabancı bir dilim olsun bütün kapılar bana açılsın ! Keşke bu cümleyi kurarkenki rahatlığmız öğrenirkende olsa . İstedik ,inandık ee bişeyler yapmamız lazım gökten inmeyecek değil mi?

Yabancı dil öğrenirken maddiyat büyük bir sorun değildir. hepimizin ortak kullandığı sosyal ağlar var ,sosyal video izleyebildiğimiz bir çok platform var ”ücretsiz platformlar” ve oralarda bulabileceğimiz birçok dil öğrenme eğitim videoları , motivasyon videoları var aynı zamanda pdf olarakta bulabiliyoruz.

‘Kelime’ kelime bilgisi olmadan yabancı dil öğrenmek imkansızdır . Tabiki sadece anlamını bilmek de yeterli değil ,telaffuzunu,yazımını bilmek de gerekiyor.Yabancı dil öğrenmek aslında istemek ve inanmakla başlar isteyip inandıktan sonra önümüzde bir engel olduğunu düşünmüyorum.

batu-cicek
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ayçiçeği , Güneş , Sarmaşık

Ayçiçeği , Güneş , Sarmaşık

Sonraki
GİRİŞİMCİLİK VE LİDERLİK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.