Whatsapp’tan Konum Atma Nasıl Yapılır?

Whatsapp'tan Konum Atma Nasıl Yapılır?

 

Bir adrese gitmeniz gerekiyor ama gitmeniz gereken adresi bulamıyor ya da bulmakta zorlanıyorsanız bu yazıda bilgi vermeye çalışacağım konu çok işinize yarayacaktır. Bilgi vermeye çalışacağım konu Whatsapp konum atma işleminin nasıl yapılacağı ile alakalı. Bu noktada bilmeniz gereken oldukça önemli bir detay var o da kullandığınız telefonun bu işlem için uygun olması.

Whatsapp'tan Konum Atma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’tan Konum Atmak İçin Yapmanız Gerekenler

Anlatacağım ilk yöntem oldukça basit bir yöntem çünkü akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğunda bulunan internet kullanabilme ile ilgili.

İlk olarak akıllı telefonunuzda whatsapp uygulamasını açın. Sonrasında whatsapp uygulamasında mesaj yazdığınız kısmının sağ tarafındaki ataş simgesine dokunun. Bu simgeye dokunduğunuz zaman ekrana paylaşmayı istediğiniz şeylere ulaşmanızı sağlayan bir menü geliyor. Menüden konum yazılı olan simgeye dokunduğunuzda karşınıza “mevcut konumu paylaş” ve “şu anki konumu gönder” diye 2 seçenek diye 2 seçenek gelir. Bu seçenekleri açıklamak gerekirse;

Mevcut konumu paylaş seçeneği ile Whatsapptan konum atma işlemi hareket ettiğiniz sürece devamlı değişen konumunuz gereği karşınızda olan kişi sürekli güncellenen konum bilginizi alır. Bu seçeneği seçerseniz ek bir menü çıkar ne kadar süre boyunca konum bilgisi paylaşmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Yalnız bu seçeneğin Google’ın haritalar servisine yönlendirme yapmadığını ve nerede olduğunuz bilgisinin takip edilmesini istediğinizde kullanmanı faydalı olacaktır.

Menüdeki diğer seçenek olan “şu anki konumu gönder” seçeneğini kullanarak bir arkadaşınızın sizi bulmasını istediğiniz zaman kullanın. Çünkü bu seçenek ile Whatsappta konum atma işlemini en net şekilde yapabilirsiniz ve Whatsapp durumda konum atma işlemini tamamlayabilirsiniz

Konum atma işlemi Whatsapp’tan başka uygulamalarda da bulunabilen bir özellik.

Konum Atma İşleminin Yararı Nedir?

Aslına bakarsanız bu işlemi kısaca bulunduğunuz bir yeri akıllı telefon aracılığı ile uydudan tespit edilmesini sağlamak ve bu bilgiyi başka kişilerle paylaşmak şeklinde özetlemek mümkündür. Yardıma ihtiyaç olduğunda kullanılabilirse hayat kurtarıcı bile olabilir ya da bilmediğiniz bir şehirde boş yere zaman harcamayıp direkt olarak istediğiniz bir yere gitmeniz de mümkün olmaktadır.

Orhan
İnternet üzerinde araştırma yapmayı seven ve teknoloji ile yakından ilgilenen , geçen zaman içinde sahip olduğum bilgi birikimini paylaşabilmek için yazmayı seçen biriyim.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sağlıklı ve Uzun Soluklu İlişkilerin Tipik 5 Özelliği

Sağlıklı ve Uzun Soluklu İlişkilerin Tipik 5 Özelliği

Sonraki
Öğrenmeyi Kolaylaştıran Zihin Haritası Yöntemi
Öğrenmeyi Kolaylaştıran Zihin Haritası Yöntemi

Öğrenmeyi Kolaylaştıran Zihin Haritası Yöntemi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.