Uzun Geceler

Uzun Geceler

Ne zaman uzun olur geceler? Çok mutlu olduğumuzda mı yoksa kendi acılarımız içinde kıvranırken mi uzun olur geceler ben hala anlamadım gerçekten ne zaman uzundur. 

Duyuyorum kendimi uzun bir kış gecesinde, dinliyorum ama gerçekten bu ben miyim yoksa olmasını istediğim kişi mi, evet uzun bir gece de yazıyorum bunu dışarıda yağmur var pencereden gelen gecene bakıyorum. herkesin bir acelesi var gibi koşar gibi yürüyorlar. Sadece biri yavaş yürüyor fark ettim sonra yaşlıdan bir adam şemsiyesi elinde fakat açmamıştı. Başta anlamsız buldum fakat sonra anladım ki yağmurun tadını çıkarmaya alışıyordu. hepimizin koşar adımlarla bir an önce kurtulmak istediğimiz yağmur onda başka bir anlam ifade ediyordu. Şimdi daha iyi anlıyordum evet biz bütün güzelliklerden bu şekilde kaçtık ve uzaklaştık, şimdilerde ise bir an ufak bir mutluluk peşinde biz koşturuyoruz.

Uzun Geceler

Her zaman böyle mi olacak diye düşünüyorum. Ne zaman farkında olacaz hayatımızda ki güzelliklerden kaybettiğimizde mi diye düşünüyorum ve anımsıyorum bu uzun gecede aslında tam olarak da  her zaman böyle yaptığımı oysa şimdi ne kadar çok isterdim bu hüzünlü pencereden bakmadan önce güzel olan her şeyin kıymetini bilmeyi, ne yazık ki artık geri dönüşü olmayan bir şey istiyorum. Çünkü istediğim şey artık yok.

İçeriden en derinden bir vızıltı duyuyorum. Eskiden atların ayak sesleriyle yankılanan bu yer artık sessiz çığlıklar içinde yitiriyor geçmişini diyor bana evet işte o an geçmişin peşini bırakmayı düşündüm. Olmayabilir her ne istediysem fakat bunun hayallerimi ve umutlarımı kırmasına asla izin vermeyecektim.

Biraz önce ıslanacağı bildiği halde yağmurun tadını çıkaran yaşlı adam gibi ne olursa olsun asla vazgeçmeyecektim kendimden ve yağmurda ıslansam da mutlaka o yolda yürümekten..

okur

Yazar: Necati

Sadece yaşa ve yaz

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.