insan beyni inceleme

Üniversiteler, Öğrencilerin İncelemesi İçin Evlerine Beyin Gönderiyor

Üniversiteler eğitimde mesafe tanımıyor denilse yeridir. Ülkemizde çoğu üniversite eğitimin büyük bir kısmını online olarak yapılacağını açıklasa da tam olarak verim alınamayacağını herkes biliyor. Fakat Amerika’da üniversiteler seviyeyi bir tık yukarı çekmiş ve öğrencilerin evine kargoyla koyun beyni, domuz fetüsü, inek gözü göndermiş.

insan beyni inceleme kargo

Tıp öğrencilerinin gerçek kadavra ile yaptıkları uygulamalı eğitimler bir yana, Lafayette Üniversitesinin nörobilim öğrencilerinin evine koyun beyni yollayıp üstüne Zoom üzerinden nasıl kesip biçeceklerinin eğitiminin verilmesi on numara hareket olmuş.

Eğer eğitime uygulamalı devam etseler şöyle görüntüler ortaya çıkacaktı.

Öğrencilerinin evine kargoyla organ gönderen tek üniversite tabii ki sadece Lafeyette değil. Stanford Üniversitesi de tıp öğrencilerinin evine kargoyla domuz kalbi ve koyun beyni göndermiş. Mühürlü paketler içinde yanında tam donanımlı bir kitle birlikte öğrencilere paket gönderen bildiğiniz bir Türk üniversitesi var mıdır sizce? Eğer bildiğiniz varsa yorumlara bırakırsanız ekleme yapabilirim fakat zannetmiyorum.

Arizona Üniversitesi ise psikoloji ve tıp öğrencilerine içinde domuz fetüsü, inek gözü ve koyun beyni olan mükemmel bir paket yollamış. Bu paketleri alan öğrenciler içinde ne olacağına dair fikirleri olmadığı için paketleri açtıklarında şaşırmışlar haliyle. Hiçbiri, gerçekten hayvan parçaları göndereceklerini tahmin etmiyormuş.

Hatta bir öğrenci paketi açarken bir video çekmiş ve Tiktok’a yüklemiş. Buyurun videoya.

@localpal

love having a dead pig fetus in my apartment #zoom #onlineschool

♬ original sound – julie

Ülkemizde bu tarz bir hizmeti özel üniversitelerin bile yapamayacağını hepimiz biliyoruzdur herhalde. Bildiğim kadarıyla hala eğitime devam eden tıp öğrencileri mevcut. Biri eve yolluyor üstüne paket gönderiyor, biri de geleceğin doktorlarını pandeminin kucağına atıyor.

Kaynak: https://futurism.com/colleges-mailing-brains

yazar

Yazar: The Necmi

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.