in

Türkiye’de Din

islamiyet hristiyanlık cami

islamiyet hristiyanlık cami

Söze geldi mi %95 Müslüman ülkeyiz. Ama kendimize Müslümanız. Bu yazı da namaz kılın işte kılmazsanız şöyle olur böyle olur. Yok bilmem kafirsiniz Cehennem’e gidiceksiniz, diye dede nasihatleri vermicem. Banane sizin yaşantı tarzınızdan. Benim lafım, çok yanlış aktarılan ve dini popülariteye girmediği için ezmeye çalışan kesime.

Türkiye Diyanet’ine kızmayın. Çünkü sürekli hedefteler. İslamda, bizim için normal olan ama dine göre günah ve haramlardan sayılan çok şey var. Diyanet bunların herhangi birini basına açıklayıp şu haramdır, bu şudur demeye kalksa, linç yer. Sosyal medyadan ağır bir tepki alır. Bu yüzden onlar da bir şeylere boyun eğmek zorundalar. Çünkü ülkenin resmi din yapısı onlardan sorulur. Elbetteki yöneticeği ülkenin halkına baskı yapmamalıdır. Sonuçta herkes kendine. Fakat bazı affedersiniz manyak tarikatlar da İslam çok ters aktarılır. Bizim dinimizde namaz 5 vakittir. Ne yukarısı ne aşağısı. Ama gel gör ki bazılarına fazla geldiği için yok 3 vakit kılsan da bi şey olmaz, (Bazı tarikatların düşünceleri ve aktarmak istedikleridir) orucu tutmasan da olur. Alkol içebilirsin sarhoş olmamak kaydıyla. Ufak bir Google Amca aramasında rahatlıkla bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Hadi onları geçtim. Öyle tarikatlar var ki, inanmayanı, inanıpta bağlı olmayanlara kafir derler. Tartışmaya kalksan kim bilir öldürürler. İşte bu yeni nesil bunların ellerine düşüyor ve şunu da söyliyeyim; bunlar yüzünden bazı kesimler inananlara birer düşmanmış gibi bakıyor. Oysa ki bize ne karşının neye inanıp inanmadığı. Ben bi masada otururken adamın anlında ateist ya da Hristiyan yazmıyor. Öğrendikten sonra da yüzüne tükürüp, kafir falan da demiyorum. Çünkü banane, Kimseyi dışlamayalım dini, ırkı, şivesi ve yöresi farklı diye başkalarından alt tabakada görmeyelim. İlk yazım ve sanırım son yazımda olabilir. Umarım ne demek istediğimi tekrardan anlamışsınızdır.

Teşekkür eder iyi günler dilerim…

okur

Yazar: ATech

Merhaba ben Faik , 19 yaşındayım. Kendi hayatını yöneten insalar gibi bende hayatımı yönetmeye çalışırım ve bunu yapabildiğime inanıyorum

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.