The Walking Dead Serisi Sürpriz Bir Şekilde Bitti

The Walking Dead Serisi Sürpriz Bir Şekilde Bitti

İzlenme rekorları kıran Amerikan dizisi The Walking Dead, Robert Kirkman’ın yarattığı çizgi romandan uyarlanmıştı. 2003’te yayımlanmaya başlayan ve 16 yıllık yayın hayatı olan çizgi roman serisi, The Walking Dead ve Fear The Walking Dead adlı serilere ve şu anda yapım aşamasında olan üçüncü bir diziye de kaynaklık ediyordu. Ancak Robert Kirkman, çizgi roman serisini sürpriz bir şekilde bitirme kararı aldı.

4 Temmuz’da yayımlanan 193. sayısıyla hayranlarına veda eden çizgi roman popüler bir zombi evrenine kaynaklık ediyordu. Henüz ismi açıklanmayan ve 2020’de prömiyer yapması beklenen üçüncü yeni seride de The Walking Dead evreninde zombi salgını sonrasında yetişen ilk kuşaktan iki genç kadın kahramanın başından geçenler anlatılacak. Ayrıca, televizyon haricinde, The Walking Dead serisinin dizide Andrew Lincoln tarafından canlandırılan baş kahramanı Rick Grimes’ın hikâyesini anlatacak bir sinema filmi üçlemesinin üzerinde çalışıldığı da konuşuluyor.

Dizi evreninin televizyon ve beyaz perdeye uyarlamaları bu kadar popülerken hikayenin kaynağı olan çizgi romanın birden bire sona ermesi herkesi şaşırttı. Serinin yaratıcısı Robert Kirkman konuyla ilgili şöyle dedi: “Bu seriyi bitirmek, serideki ana karakterlerden birini öldürmeye benziyordu. Çok, çok daha zordu… Ama temelde aynı histi. Bunu yapmayı kesinlikle istemiyordum. Devam etmeyi tercih ederdim. Ama hikaye bana ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu söylüyordu. Bu son kaçınılmazdı. Ben istesem de istemesem de.” 

The Walking Dead Serisi Sürpriz Bir Şekilde Bitti

Kanaldan Sevindirici Açıklama Geldi

Çizgi roman hayranlarını üzen bu haberden sonra dizinin yayınlandığı AMC kanalı The Walking Dead’in yayın hayatıyla ilgili sevindirici bir açıklama yaptı: “Bu olağanüstü çizgi seri hali hazırda farklı formlarda, dünyanın dört bir yanındaki hayranların kalplerinde ve zihinlerinde yaşamaya devam eden bir dünya yarattı. Çizgi roman serisinin bitişinin televizyon serisini etkileyeceğini düşünmüyoruz.”

Önerilen İçerik: Sherlock’un Yaratıcılarından Vampir Dizisi Dracula’nın İlk Görseli Geldi

 

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Artık E-ler Moda!
Sonraki
İşitme Cihazı Alacaklara Ufak Ama Etkili Tüyolar
İşitme Cihazı Alacaklara Ufak Ama Etkili Tüyolar

İşitme Cihazı Alacaklara Ufak Ama Etkili Tüyolar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.