Teknoloji Eğitim uzmanı Davut Süver Anlatıyor,Sanal Gerçeklik nedir?

Kaynak belirtilmedi

 

Sanal gerçeklik (İngilizce: Virtual reality; VR), teknoloji kullanılarak oluşturulan kurgular ile gerçek ve hayalin birleştirilmesidir. Sanal öğrenme ortamları, gelişen teknolojinin eğitim-öğretim ortamlarına dahil edilmesiyle birlikte öğrencilerin öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek için tasarlanmış platformlardır,
Sanal Gerçeklik kavramı eğitimde önem kazanmaya başlamış olmakla birlikte bu 

 

 

 


kavramının kullanımı açısından bir karmaşanın olduğu da yapılan incelemede görülmektedir, diyen Süver Hayal gücünüzle gerçek dünya arasındaki sınır ortadan kalksa nasıl olurdu? Artırılmış gerçeklik sayesinde bu sorunun cevabını vermek ve hatta deneyimlemek mümkün.
RV12D ve AR teknolojisi; çalışma, öğrenme, oynama, alışveriş yapma ve etrafınızdaki dünyayla bağlantı kurma biçiminizi değiştiriyor. Ayrıca, gözle görmenin çok zor veya imkansız olduğu şeyleri görselleştirmenin mükemmel bir yolunu sunuyor.

 

RV12D ve AR özellikli yüz milyonlarca aygıtın yanı sıra yazılımcıların sunduğu binlerce AR uygulamasıyla dünyanın en büyük AR platformuna ev sahipliği yapıyor. donanım ve yazılımları tüm ayrıntılarıyla AR teknolojisi düşünülerek tasarlandığı için mümkün olan en iyi RV12D Ve AR deneyimini yaşamanızı sağlıyor, diyen Süver en son teknolojileri görmek istiyorsanız beni takip edin dedi.

Muhsin Yazicioglu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Madalyonun İçi / Bir Psikiyatristin Not Defterinden (Gülseren Budayıcıoğlu)

Madalyonun İçi / Bir Psikiyatristin Not Defterinden (Gülseren Budayıcıoğlu)

Sonraki
Sizin Gibi Değilim Ben

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.