TEK KURTULUŞ BİRLİK, BAŞKA YOL YOK.!

TEK KURTULUŞ BİRLİK, BAŞKA YOL YOK.!

Rus Işgali,yaklaşan 3 dünya savas tehlikesi dünyayı ukrayna cephesinde birleştirmiştir.  

Ukrayna üzerinde işgal ve saldirilar yoğunlaşırken atılan bir kaç bomba ,Ukrayna halkını tek yürek düşmana karşı muazzam birlik sağlarken dünyanın da taktiri ve sevgisine mashar etmiştir. 

Benzer bir örnek Kürdistan coğrafyasına  yüz elli yildir Havadan karadan 7 ulkeden atılan bombaların tank topun kimyasalların haddi hesabı yok.Kafkaslarda Ruslar,Acemler,Ermeniler,Osmanlılar,

Anadoluda,Mezopotamya da,Aryanda Ingilizler,Almanlar,Ruslar,Farslar,Araplar,Tirklar tarafından yapılan onca saldırılar,işgaller,

Sürgün,Katliam,Soykırımlar olmasina ragmen hic bir surette milli  birliklerini oluşturmadiklarindan o büyük felaketler Kurd halkinin başına gelmiştir.

3.dünya savaşının ayak sesleri yaklasirken muhtemel yakin sınırlara sahip  Kurd düşmanı teokratik ulkenlerin tarihten bildigimiz istila emelleri olası tehdit ve risklere açık olan Güney ve Batı Kürdistan malesef beyin özürlü kifsyetsiz omurgadiz lider ve partiler ,neye, kime güvenerek onca yasanmis yikim,zulüm,Soykırımlara ragmen kendi aralarinda bir birlik inşa etmemek için direnmeleri Kurd halkına karşı büyük bir ihanet degilde nedir.?

Kendi evini,halkini koruyamayan stratejik akil ve bilgiden yoksun baldırı çıplaklar dünyayı kurtaracaklarını sanıyor. !

Yüz yillardir dayak yiye yiye soyula, soyula kiçlarinda donları kalmamis bu arsizlar ve peşinden aptalca gidenler en yakin müttefikleri olacak olan  Israil’e ,Fransa’ya  ve Saddamin Zulümden Kurdleri kurtarmış olan ABDye saldırmalarına küfr etmelerine ne demek lazım.?  

Birliklerini inşa etmemek icin direnenler özellikle Kürd halkına ebediyen agir bedeller ödetmeye sanki yemin etmisler gibi  Zulme,Soykırıma kapılari ardina kadar açık tutmakta ısrar etmeleri ne demektir.?

Kurmay akli olmayan bu aptal partiler ve liderleri kendi baslarında tutmaya Kürd halki mecbur ve mahkûm mudur .?

Isler boyle devam eder değişmezse yer yüzünde ne bir hür Kurd kalir nede bütün  bir halde hür bir Kürdistan  .

05.03.2022

Ismet Ates

Capt İsmet
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mutlu olmak zor mudur?

Mutlu olmak zor mudur?

Sonraki
YAŞAM MÜCADELESİ

YAŞAM MÜCADELESİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.