STRES İLE BAŞA NASIL ÇIKABİLİRSİN?

Şu aralar bir şey aklımı bir şey kurcalıyordu ama kendimce doğru bir cevap buldum. Gelip geçici hayat okey bazı insanlar hayatının bellli zamanlarda oluyor ve sonra sanki yok olurcasına gidiyor ve sen yine ortamsal yada iş haricinde görüşmüyorsun sonra yine yalnız kalıyorsun yada bu olmasa bile kalabalıklar içinde yalnız hissediyorsun. Peki soruyorsun ben bunun için mi geldim, cevabını buldum aslında yorucu hayat temposunda anlık da olsa seni mutlu ediyor bu da bir ödül gibi bir şey. Hayatında kimse sonsuza kadar olmayacak dostum o yüzden bazı şeyleri dert etmene gerek yok. Kimse senin onu dert ettiğini sen demediğin için umursamaz bile sadece sen kendine eziyet çektirmiş olursun. Bu kafadan çıkın önce. Benim en sevdiğim insanlar genelde şikayet etmeden ve renkli bir kişiliğe sahip olan insanlar. Çünkü bu tür insanlar çok şey öğretir. Şunu kabullenmek lazım bir de kimsenin hayatı çok süper değil.İnsanlar genelde bu aptal kutularında herkes mutlu mutlu diyor ama benim gibi bir sürü insan var orayı unutuyorlar. Bir de şu aralar aklımda şu var ben ne yapıyorum salak mıyım dedim kararımı alırken aileme ve dershanedeki öğretmenlerime danıştım.Sonra da mantıklı olanı yaptım eğer açığa almasaydım en az 1 saat serviste olacak ondan sonra dershane bana çalışacak vakit kalmıyor,sonra da uykumdan kısacak ve çok çabalayacaktım ben her türlü elimden geleni en iyisini yapacağım Allah’ın izniyle. Ama ne oldu biliyor musunuz 1.5 sene yüzünü bile hatırlamıyorum dediğim öğretmenler aileme laf saymış yapamaz fln açıkcası 1 sene sonra anılarımda olmayacak insanlarsınız ben yoluma siz yolunuza. Ben evde çalışmaya alıştım. Bunun gibi bir sürü insan var ben dedim ki bu insanlar benim iyiliğimi bile düşünmüyor kusura bakmayın da bu yazıyı herhangi bir öğretmenim okuyorsa sadece kendi iyiliğinizi düşünmeyin. Karşı tarafın yaşadığı zorlukları bilmeden konuşmayın. O çocuğun yaşadığı bir şeyi bilmiyorsanız konuşmayın sadece karşı tarafın moralini bozmak için. Biliyor musunuz dostlar bu tür insanlardan uzak durun elden geldiğince. Ben inanıyorum ki bu sene en iyisini yapacağım. Sadece kafam doluydu size yazıp bir yandan olaylar ile örnekleştirip kendi tecrübelerimi ve fikirlerimi paylaşmak istedim.Katılırsınız yada beğenmezseniz size kalmış bir şey.

Her konuda kendinizi geliştirin bu sizin çok önemli vah vah demek sadece vakit kaybı yeri geliyor bende vah vah diyorum ama yerinde… Eğer bu basamağı atarsanız bim kasiyeri veya zengin koca arıyorum diye kendini kullandıran bir kız erkeksen de sanayi ile ömrünü çürütürsünüz.

Stres yok her şey için zaman var. Zaten ben hiçbir şey ile uğraşmazsam sıkılıyorum ve stresli olabiliyorum. Yeterki stres yönetimini yapın olacak inşallah stressiz yaşam olmaz ama yerinde. Gününüzü planlayın onları bitirin sonra da ailenizle vakit geçirin. Eğer sonsuz bir sevgi arıyorum diyorsanız aile orada duruyor. Eğer öldülerse yaşamında senin harap olmanı ister miydi bunu sor kuzum. Allah ‘tan gelen Allah’ a gidiyor işte.

Benim en büyük hedefim yaşarken insanlara birşey katabilmek boş boş bu dünyadan seyirci olarak geçmek istemiyorum yeri geldiğinde diksiyon bile çalışıyorum,çünkü hiçbir şey yapmasam çok sıkıcı geliyor. Allah’a emanet olun okuyucularım bir dahaki yazıda görüşmek dileğiyle o zamana kadar zamanını boş geçirme ve dolu dolu yaşa.

İkona
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Zeynep Çoruh köşesi
Sonraki
Nietzsche’nin Üstinsanı, Zerdüşt Şunları Sever;

Nietzsche’nin Üstinsanı, Zerdüşt Şunları Sever;

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.