Sizce Çıkmaz Nedir?

Sizce Çıkmaz Nedir?

Sizce Çıkmaz Nedir?

Her insanın farklı çıkmazları ve olmazları vardır. Peki aslında bizleri bunlara sürükleyen ne oluyor? Çıkmazları seçimlerimiz yönetiyor sanırım. Aslında kader dediğimiz koca bir fikir bulutu o buluttan bir fikir seçiyoruz ve onun bize dayattığı getirileri yaşıyoruz.

Çoğu zaman hayatımızın iplerinin bizde olmadığını söyleriz başka şeyleri suçlamak her zaman her dönemde daha kolaydır. Hiç demeyiz ama bunu ben istedim hayatımı ben yönetmesem bile bu benim seçimim demeyiz neden diyelim ki kolayı varken kendimizin celladı olmak zordur. Sonradan da olsa gerçekle yüzleşmek farklı yönler bulmanıza yardım eder kimi zaman büyük kimi zaman küçük ama her zaman işe yarar. Farklı hayatlara değmek ve değiştirmek isteriz. En azından ben bunu hep istiyordum ta ki kendi hayatıma değmediğim gerçeğini  fark edene kadar.

Kendine ufak bir iyilik yapmazken başkalarının hayatlarına nasıl iyi dokunuşlar yapabilirsin ki, sorgulamalarım hiç bitmeyecek gibi çünkü sorgulamak aslında kendimi bulmamda birer basamak şimdi bunu okuyan kişi ” Ne diyor ya bu ? Amma da saçmalamış. ” diyecek ama bunları düşünmek yerine sadece yok olup gidecek düşüncelerimi saçma ve okunmayacak olsa da paylaşmak istedim. Benim çıkmazım da bu. Sizin çıkmazınız nasıl?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.