Sivilce problemi nasıl geçer?

Çoğunluğumuzun korkulu rüyası olan sivilceler..

Kendimde fazlaca bulunan dışarı çıkarken utandığım ve sürekli patlattığım aynı zamanda görüntü olarak hoş durmayan kırmızı noktalar..

Şimdi sizlere bu konu hakkında derin ve net bilgilendirme yapacağım. 

Sivilce neden çıkar?

Çoğunlukla yanlış beslenmemizin ortaya çıkardığı etkidir. Ergenlik dönemi ile birleşirse oh yeme de yanında yat. Her hastalığın başında stres olduğu gibi sivilcelerin de başında stres vardır. Hayata olumlu bakmalı ve anı yaşamak her zaman en doğrusudur. Stres yapmak sadece size zarar verir. 

Sivilce geçirme yöntemleri 

İnternette gördüğümüz üzere herkes şunu sürüyor bunu sürüyor ve ne hikmetse herkesin yaptığı etkili sonuç gösteriyor. Hayır arkadaşlar! Kesinlikle bu doğal bunu sürsem bir şey olmaz diyerek cildinizi mahvetmeyin. Her cilt tipi farklıdır ve her ciltte farklı etki gösterir. Sivilceler karaciğerden kaynaklı olduğundan dışardan yapacağınız hiçbir tedavi kesin bir sonuç elde etmenizi sağlamayacaktır. Sadece sivilcelerinizi azaltabilirsiniz.

Sivilceler nasıl azaltılır?

Her gün en az iki kere yüzünüzü yıkamalı ve tek kullanımlık peçete ile kurulamalısınız. Bildiğimiz üzere her yerde göremediğimiz sayıca bakteri var. Sivilce ile oynarsanız mikrop kapar ve yayılır. Bu da sivilcelerinizin çoğalmasına sebep olur. Stresten uzak olmalı ve beslenmenize özen göstermelisiniz. Beslenme düzeni deyince aklınızda sadece fast food tüketmemek gelmesin. Karbonhidrat, yağ,protein bunların hepsinin fazlası zarardır.  Hepsini yeterli miktar yemeli ve mümkün olduğunda paketli gıdalardan yememelisiniz. Ayrıca günde en az 3 litre tüketmelisiniz. Bu karaciğerinizin düzenli çalışmasına yardım edecek. 

Sivilcenin kalıcı çözümü var mıdır?

En kalıcı çözüm zamandır lakin çok ciddi rahatsızlık duyuyorsanız mutlaka hekime başvurmalısınız. Aksi takdirde sivilcenin kalıcı bir çözümü yoktur .

Burda tüm gerçekleriyle yazdım. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.