SENİN ELİNDE

     Kalbimiz bir sinema salonu gibidir. Orada izleteceğimiz filmi kendimiz seçeriz . Bu bir komedi filmi olabilir . Salon ağzına kadar dolar , kahkahalar havada uçar. Ama filmin son sahnesi bittiği an kimse jeneriği beklemeden bir anda gider. Akıllarında kalan tek şey  ise o filmin komik olduğunu düşündükleri sahnelerdir. İzleyenlerin büyük bir çoğunluğu filmin vermek istediği mesajla veya arka yüzüyle ilgilenmez. Onlar için KOMİK olması önemlidir , tabi saçma sapan da olabilir bazıları bu iki durumu ayırt etmez bile .

     Ya da bir dram filmi olabilir . Bu türün de seveni çoktur . Onlar da iki ağlar bir güler. Biraz daha geç giderler salondan çünkü duygusal olarak etkilenmişlerdir filmden. Bir süre filmin etkisinden çıkamazlar ama salondan çıktıklarında aldıkları derin bir nefes onları da eski hallerine geri getirir. Bu film hakkında ileride hatırlayacakları tek şey ise HÜZÜN dür. Ve gitgide unuturlar.

    Peki ya karma bir film oynatsak salonda ne olur ? İzlemeye gelirler mi ? Ya da doğru soru şu , gerçekten bu filmin kıymeti bilinir mi ? 

     Evet belki fazla ilgi çekmez , seyircisi az olur. Belki de birkaç kişiden öteyi geçmez bilet alan . Ama gelenler yer yer ağlayacaklar bazen gülerken gözyaşı dökecekler bazen asabileşecekler bazen de bir profesör ciddiyetine bürünecekler. Bu halleri film sonuna kadar sürmekle kalmayacak salondan çıktıkları an da devam edecek. Çünkü bu film onlara gerçekleri tüm güzelliğiyle ve olması gerektiği gibi gösterdiği için hayatları boyunca isteseler de bu filmi unutamayacaklar ve hatırladıklarında hep tatlı bir tebessüm oluşacak yüzlerinde . Belki bazıları tekrar izlemeye gelir ne dersiniz ? 

      Hayat çok kısa , inanmazsınız ama o kadar kısa ki kuşlar bile uçmayı bıraktı. Ve bu kısıtlı zamanı kimlerle geçireceğiniz size bağlı . Olmadığınız bir insan gibi davranmayı bırakın ve her şeyinizle size gelecek olan insanları bekleyin . Emin olun dostlarım hayat böyle daha güzel olacak …

    Hangi filmi oynatacağınız sizin elinizde :))

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorum

  1. Insanlar beklentilerine göre film seçerler kimi sevmek sevilmek kimisi de maddiyat içeren şeyler için para, kas, göz, boy, pos gibi..sevmek sevilmek kalıcıdır ve sevdikçe sevildikçe çoğalır hiç azalmaz hep olumlu yönde değişim gösterir. Diğer maddiyat içeren şeyler ise her daim degisime gebedir, kacinilmazdir… gerçek filmde de olması gereken temel şey bu olsa gerek. Sevmek ve sevilmek…