Seçtiğimiz Yol Bizden Fedakarlık Bekler

Seçtiğimiz Yol Bizden Fedakarlık Bekler

Merhabalar! Umarım güzel ve verimli bir hafta içi geçirmişsinizdir. Gerçi biz en son iki hafta önceki cumartesi görüşmüştük. Aytiti.com’u kurduktan sonraki niyetim; her hafta cumartesi düzenli yazı paylaşımında bulunmaktı. Keşke bunu devam ettirebilsem ve aytiti.com’dan birazcıkta olsa uzaklaşmak zorunda kalmasam, ama hayat seçimlerden, aldığımız kararlardan ve bunların sonuçlarından oluşuyor. Seçtiğiniz yola göre gün içinde yaptıklarınız, uğraştıklarınız, hayatınınızın bütününü oluşturan şeyler ortaya çıkıyor.

Eşimin atandığı yerden dolayı, son 6 ayda ki seçimlerim tamamen kişisel gelişim, kendime olumlu anlamda yenilikler katmak üzerine kuruluydu. Karşımda yaşamımı etkileyecek bir durum vardı ve bende seçeneklerim arasında içime en çok sineni yol olarak seçmiştim. Bu seçim bana aytiti.com’u, ukuleleyi, 3DS Max’i, birçok belgeseli, örgü örmeyi gibi son 6 ayda öğrendiğim şeyleri kattı, açıkcası bu durumdan çok memnunum.

Hayatımızda olmasını umduğumuz bazı gelişmeler beni yeni bir başlangıç noktasına getirdi. Eşimin desteği olmasa, bu son iki haftada böyle bir sürece girebilir miydim? Hiç sanmıyorum. İşimle ilgili mesai harcadığımız, kendi geleceğime maddi anlamda da yatırım yaptığımız bir süreçteyiz. Bu aldığımız karar doğal olarak gün içinde yaptığımız şeyleri, uğraşlarımızı etkiliyor. Son altı ayda kendime kattıklarımı (kattıklarımızı) heybeme doldurup yeni bir yolculuğa çıktım. Bu kitap okumayacağım, belgeseller artık yok, aytiti.com’da yazı paylaşmayacağım anlamı taşımıyor. Sadece işimle ilgili konulara ağırlık veriyorum ve günümün çoğunu bunun üzerine yoğunlaşarak geçiriyorum.

Seçtiğimiz Yol Bizden Fedakarlık Bekler

Kendimiz İçin Fedakarlık Yapmak

Hayatta bir noktaya ulaşmak, bir şeyler yapmak, başarmak belirli fedakarlıklar sonucunda gerçekleşiyor. Şuan bu yazıyı yazmam bile, güzel bir cumartesi sabahı eşimle uyanmaktan fedakarlık yapıp, erken uyandığım için ortaya çıkıyor. Bu durum beni rahatsız ediyor mu? Hayır. Bizi mutlu eden, kendimiz olmamızda bize katkı sağlayan şeyler için fedakarlık yapmak asla bizi üzmez, yormaz.

Sizde kendi hayatınızda belirli süreçlerden geçiyorsunuz eminim. Üniversite sınavına hazırlananlar, mesleği ile ilgili emek harcayanlar, evlilik hazırlığında olanlar, iş bulmaya çalışanlar vs. Bu süreçlerin hepsi uzun ve emek istiyor, ama bir sonucu var, bittiği bir nokta var. Eğer gerçekten o noktaya ulaşmak istiyorsak bazı şeylerden fedakarlık yapmamız gerekiyor. Bunu yaparken de eziyet gibi görmemek gerek. Bu yolu sen seçtin, sonucunu istiyorsan elbette gerekenleri yapman gerek.

Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır.

Hasan El Benna

Hepimiz farklıyız, dolayısıyla hepimizin yolu, istediği farklı. Kendi özgün yolumuzu hepimizin bulması dileğimle. Sağlıcakla kalın.

ilginizi çekebilir; http://aytiti.com/atalet-erteleme-hastaligi/

Aysel Kocabaş
Merhabalar, ben Aysel Kocabaş. İç Mimarım, kişisel web sitem de; kitap, film, belgesel, güncel konular ve mimari üzerine yazılar paylaşıyorum. Sitemi incelemek isterseniz; http://Aytiti.com
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kalbim Burkuldu
Sonraki
Mutsuzluğun Kaynağı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.