Şantiye Günlükleri – Film Gibi – Bölüm 3

Şantiye Günlükleri - Film Gibi - Bölüm 3

3

Bütün tavanı mahveden büyük sızıntıya sebep olan problemin girişin üzerindeki banyo olduğu sanılmış, ancak görünen hiçbir kaçak bulunamamıştı. Banyonun önündeki terasın kontrol edilmesi de sonuç vermemişti. Her yer kupkuru iken o kadar su ne zaman birikmiş ve nereden gelmiş olabilirdi? Yine de emin olmak için işe girişin asmatavan kaplamalarını sökerek başladılar. Sudan etkilenen sararmış aynalar, şişmiş yamulmuş ahşap lambriler, alçıpanlar bir bir söküldü. Tavanın derin bir köşesinde duvar dibine sıkıca tutturulmuş, siyah bir paket ustaların dikkatini çekti. Paketi açtıklarında karşılaştıkları manzara tamamen süpriz oldu.

Kaplamalar söküldükten sonra, döşeme plağında gözle görülür şekilde oluşmuş ıslaklıktan, suyun nereden geldiği tespit edilmiş oldu. Ancak şaşırtıcı nokta şu ki, orada su gelebilecek hiçbir bağlantı yoktu. Teras, süzgecinden kaçan suyun terasın eğimiyle birlikte o noktaya geldiği konusunda fikir birliğine vardılar. Merkez ofise de bu şekilde bir durum raporu gönderdiler.

Merkez ofisten, terasta yer süzgeci haricinde bir de yağmur borusu bağlantısı olduğu ve bunun da kontrol edilmesi gerektiği bilgisi geldiğinde, yerinde yapılmış tespitler daha anlamlı görünmeye başladı. Şimdi acilen parapetin kaplamalarını sökmek, ve bu boruya ulaşmak gerekiyordu. İşte o küçük kesikle bu sürecin sonunda karşılaştılar.

devamı için tıklayın

1HANCA
içimden ne geliyorsa paylaşıyorum.
Önceki
Şantiye Günlükleri – Film Gibi – Bölüm 2
Şantiye Günlükleri - Film Gibi - Bölüm 2

Şantiye Günlükleri – Film Gibi – Bölüm 2

Sonraki
Şantiye Günlükleri – Film Gibi – Bölüm 4
Şantiye Günlükleri - Film Gibi - Bölüm 4

Şantiye Günlükleri – Film Gibi – Bölüm 4

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.