Rahat Bir Nefes

Neden kadinlar ölümle burun buruna  ? diye sormak makul geliyor. Son bir kaç yıldır bitmek bilmeyen kadin cinayetleri gündemden düşmüyor. Neredeyse bir kaç günde bir kadınların “sesimi duyun, ben ölmek istemiyorum” diye feryat edip seslerini durmaya çalıştıklarına şahit oluyoruz. Peki ama neden yaşanıyor tüm bunlar? 

  Medyada yansıtılan ya eşler evliliklerini sürdüremeyiyor ve kadin boşanmak istiyor veya boşanmıştır yada bireyler duygusal ilişki yaşıyor ve ilişkileri yolunda gitmiyordur. Temelde bir anlaşamama ilişkiyi sürdürememe durumu vardır ve ilişkiye son vermek isteyen taraf kadındır ve asıl sorunda budur.  Tüm mesele kadının erkeği terkedişinde saklıdır. Siz hiç erkek kadını terk etti diye erkeğin ölümle yüzyüze geldiğine şahit oldunuz mu? Olmuşsada nadir olmuştur. Bu durumda bana göre erkek davranışının altında yatan neden kilit nokta mahiyetindedir. Altta yatan nedene ulaşılırsa çözümede ulaşılır. Benim kanaatim ataerkil toplum yapısının bir sonucu tüm bu olaylar. Erkekte bir hazmedememe durumu var. Çünkü kadın artık  daha güçlü, özgür, aktif  ve daha çoķ görünür oldu. Bir erkeğin gölgesinden çok kendi gölgesinde yaşamaktadır. Dolayısıyla kendi gölgesinden çıkmış bir kadını kabullenemeyen ataerkil toplum erkeği zora başvurmaktadır. Tüm bu şiďdet olayları bundan kaynaklı olabilir.

 Ancak bu hayatta hiçbir şey aşılamaz değildir. Artık kimse kimseye ne mecbur ne de mahkumdur. Kadının görünürlüğü kabul edilmelidir. Eğer birlikte nefes alınamıyorsa ayrı alınabilinmelidir. 

ozer-tuna
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Twice Born
Sonraki
Sevgi Nedir

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.