Psikolojik Drama Sendromu

Psikolojik Drama Sendromu

 

Psikolojik Drama Sendromu

Merhaba,uzun süre üzerinde düşündüğüm ve birkaç araştırma sonucunda bulmuş olduğum bir konuyu sizin ile paylaşmak istedim.

Bildiğinizi umut ediyorum ki , kişilik bozuklukları, insanın davranışlarında uzun süreli bozukluklara sebep olan, çevresel veya kalıtsal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilen hastalıklardır. Bazı kişilik bozuklukları, iş hayatında, aşk hayatında, sosyal yaşantısında ve günlük en basit işlerinde bile sürekli drama, ihanet, esaret ,karamsarlık, özgüven eksikliği, olaylara sürekli kötü açıdan bakma, kendine acıma eğilimi, hiç kimseye güvenemez, hiçbir yakın arkadaşı veya sırdaşı yoktur, Bu ve buna benzer semptomlar gösteren insanlar bunu sürekli ihanet veya ayrılık gibi yaşanmışlıklar sonucunda çevreye bu kadar ön yargılı olduklarını iletseler bile, bu durumun altında aslında ; Çocuklukta (özellikle anne/baba ile) yaşanan travmalar ve kötü bir çevrede yetişmiş olmak gibi hususlar ön plandadır…

Şunu unutmayın ki ;

Eğer çevrenizde bu semptomları gösteren arkadaşlarınız var ise unutmayın ki sizin önereceğiniz hiç bir tedavi yolunu kabul etmeyeceklerdir. İlaç tedavisi ^( psikiyatrist)^ ‘den önce bir psikolog yardımında bulundurmayı unutmayın!

İlaç kullanımı kesin bir tedavi değil bağımlılık başlangıcıdır…

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

WhatBe
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Corona Virüsle Değişen Değişim
Sonraki
Belki

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.