PARA KAZANMANIN YOLLARI

PARA KAZANMAK

Para kazanmanın çok çeşitli yolları var aslında. Burada önemli olan sana uygun yolu bulabilmek. Bu hayata sadece para kazanmak için gelmedik mutlu olmak için de geldik. Neden bu iki zorunlu olan şeyi birleştirip hayatımızı daha güzel ve daha rahat yaşamıyoruz ki ?

Diğer türlü düşünelim bir de bu hayat sadece para kazanmak için gelmişiz. Hangi insan yaşlanana kadar hayatından keyif, zevk ,mutluluk olmadan para kazanmak ister ki? Fark ettiniz mi bilmiyorum burada bir şeyin de önemini belirtmeye çalıştım size. ZAMAN. Zaman en önemli şeydir bu hayatta. Zamanımızı robotlaşarak sadece para kazanmak için harcayamayız. Bu hayattan kendimizi bir şeyler katarak gitmeliyiz.

Burada yanlış anlaşılma olmasın. Benim demek istediğim hayatı güllük gülistanlık, toz pembe yaşayın değil. Hayat zordur hiç ummadığınız anda başınıza bir problem gelebilir ve bunu çözerken ki haliniz sizin o konumdaki hislerinize, bakış açınıza bağlıdır. Siz bulunduğunuz konumdan memnunsanız eğer karşılaştığınız sorunu daha rahat çözersiniz fakat bulunduğunuz konumu sevmiyorsanız karşılaştığınız sorunu çözerken işin içinden çıkılmaz bir hale getirebilir ve o bulunduğunuz konumdan ayrılmanıza bile neden olabilirsiniz. Aslında bu sizin iyi bir şeydir fakat siz sadece para kazanmam gerek diye düşünürseniz kendinizi çok kötü bir durumda hissedeceksiniz ve bu konumdan ayrıldığınız için de para kazanamadığınız halde  öncelikle siz ardından da çevrenizdeki insanlar –aileniz- etkilenecektir fakat siz para kazanmam lazım fakat mutlu olmam da lazım diye düşünürseniz. Elde edeceğiniz konumdan inanın ayrıldığınız konumdaki seviyenizden daha yüksek yerle gelip daha yüksek gelirler elde etmeye başlayacaksınız. Biraz gerçekçi olursak da yeni işinizi bulurken de biraz zorlanabilirsiniz fakat ondan sonrasında çok rahatlayacaksınız. Peki bu durumlara hiç düşmeden önce ne yapmalıyız? KENDİMİZİ TANIMALIYIZ. Ne yapmaktan hoşlanırım? Ne yapmaktan hoşlanmam? Nasıl bir yerde çalışmalıyım? Sabırlı bir insan mıyım? Vs vs … sorulara cevap vererek kendimize kriterler oluşturmalıyız.

Bu sorulara cevap verdikten sonra isterseniz belirlediğiniz kriterlerle ilgili olan iş alanlarına yönelebilirsiniz. İsterseniz de kendi kriterlerinizle ilgili bir iş kurabilirsiniz.

Yani kısacası toparlamak gerekirse para kazanmak için mutlu olmalısınız. Mutlu olmazsanız en önemli sermayeniz olan zamanı boşuna harcamış olursunuz bu da sizi insan gibi görünen bir robot yapar ve dışarıdan birinin beyninize bir şey eklemesiyle yeni yetenekler kazanırsınız. Siz insansınız ve kendi yeteneklerinizi ,becerilerinizi kendiniz belirlemelisiniz. BAŞKASI DEĞİL.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum