ÖTENAZİ NEDİR? YASALLAŞTIRILMALI MIDIR?

Ötenazi ;kişinin isteği üzerine hayata son vermesi. Kişiyi ilk önce ağır bir uykuya yatırıyorlar . Sonra ötenazi denilen enjekte yapılıyor . Kişi kendini uykuda hissediyor. Ve bu enjekte kişinin sakince nefesini kesip ,hayata son vermesini  sağlıyor . Türkiyede yasal değil. Eğer bunu bir doktor yaparsa ağır müeebbetleştirilmiş ceza veriliyor . Yapılan ülkeler ; Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Kanada, Avustralya, ABD’nin bazı eyaletleri ve İspanya’da yasal bir işlem olarak uygulanıyor.

KESİNLİKLE YASALLAŞTIRILMAMALI!

Peki neden insan canına kıymak ister?

psikolojiyi anlamak yerine bu uygulamayı yapan doktorlar neden bir kurtarma terapisi ile uğraşmıyor da direk bunun peşinde nefes alıyor . Peki buna karar veren insan ,neden böyle bir sonuçla çözüm buluyor.

Yaşamak gerçekten çok güel birşey. Eğer elinizi ayağınız gözünüz kulağınız varsa eğer şuan hayatta iseniz bunun kıymetini bilin . Kendiniz düşünebiliyorsanız bunu değerlendirin. Belki zor bir durumda olabilirsiniz. Bundan kurtulmak ölüm değil. Kurtulmak bir düşünce sistemi oluşturmaktır. Hayat sizi bir o tarafa bir bu tarafa savurur . Ama siz savrulurken neler öğrendiğiniz önemli.Yaşamak için çabalamak gerekiyor. Uğraşmak gerekiyor. Nefesinizi sonuna kadar kullanırsanız yaşadım diyebilirsiniz .Bir gün son durakta olacaksınız zaten . Ama değerini bilip son durağa gelin. Kendi özgür alanınızı o zor anınızda yaratın. Kendinize koca bir dağ olun. Vazgeçmeyin .Hayatı ne zorluklarla yaşayanlar var . Eli kolu ayağı olmayanlar hala bir çaba içinde neden ? Oturup hayıflansalar onlara biri madalya vermeyecek malesef 🙂 o yüzden kıymet bilin değer bilin. Başkasının değil.. Kendinizin 🙂

Gözde Kandemir
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İntihar Sanatı
Sonraki
Kolayca kilo vermek için yapılması gerekenler!

Kolayca kilo vermek için yapılması gerekenler!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.