Neden şiddet?

Bunu üzülerek söylüyorum ki artık şiddettin çok olduğu bir dönemdeyiz her gün haberlerde genç annesini bıçakladı 18 yaşındaki genç babasını öldürdü sinir kirizi geçiren adam eşini çocuğunun gözü önünde eşini vahşetle öldüresiye  döven adamın görüntüleri kemerarimizda ve bunlar neden her gün farklı farklı olaylarla haberlerde? Milettimiz neden konuşmadan şidete baş vuruyor? Bu haberleri izleyen üzülen tek benmiyim?buna çözüm arayan tek benmiyim ?neden diyen tek benmiyim?bu olan olaylara kör müyüz? Kaç kişi öldü? Daha kaç kişi ölecek?bu dehşet bu vahşet son bulacak mı? Şiddet çözüm mü? dövdün iyimi oldu her şey düzeldi mi? Ne bu şiddet bu celâl? Ölmeden düzeldiğini görecek miyim acaba? 

 biri duysun feryadımı  bakan gözler hep körmü ?

Vurulmuşum yakılmışım  vicdanlar hâlâ sağır mı?

Dönüyor dünya herşey tekrar ediyor bu korkulu bir rüya kesilmişim parçalanmışım ben toprak olmuşum yer gök kan olmuş durdurun bu vahşeti 

dağlar taşlar oynasa da nehirler taşsada dünya değişse de durdurun bu vahşeti DURDURUN BU VAHŞETİ 

Çok gidiyor zoruma bu olanlar vahşet dehşet zarardan başka bişey değil.  Niye tekrarlıyor dayak şiddet kendini? Neden ölüm sebeplerinden biri şiddet oluyor? Neden evlat anne babasına kıyıyor? Neden eş eşini öldürüyor? iyi günde kötü günde boş bir söz mü evlenirken ?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.