Neden kilo veremiyoruz?

Yaşadığımız günler boyunca kendimize sıkça sorduğumuz bir sorudur bu. Neden kilo veremiyorum?  Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum. Spora gidiyorum ama kilomda bir eksiklik olmuyor. Cevabı çok basit aslında, kendimizi tanımıyoruz. Kendimizi tanımak kimine göre kolay kimine göre zordur. Ben kendim için basit bir örnek vereyim. Geçen yıl başladı bu farkındalığım.

Aslında şişko değildim fakat rahatsızdım kendimden, bir türlü beğendiremiyordum kendimi aynadaki o yüz ifadesindeki kişiye. Sonunda yeter dedim ve başladım kilo vermeye. Kimine göre çok saçma kimine göre mantıklı gelebilir, ben işe yarayacağını düşündüğüm için bu yolda baş koydum ve başladım. Ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Tabiki de sübliminaller dinlemdinlemeye.

Sübliminal nedir? Sübliminaller veya olumlar bilinçaltına bir melodi veya şarkı eşliğinde gönderilen mesajlardır. Biz duymuyoruz ama bilinçaltımız duyuyor ve inanıyor! Ne kadar küçümsenecek bir davranış değil mi? Günlük hayatın her diliminde oluyor aslında bu sübliminaller. İyi veya kötü şekillerde. Bunları yönlendirip kendinizi tanımanın bir diğer yoludur.

okur

Yazar: ceren-b

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.