Ne istiyoruz?

  1. Yüzyıllardır süregelen yasamın içinde kendimize yer bulmakta neden zorluk cekiyoruz? Son zamanlarda hissettiğimiz bu boşluk duygusu neden kaynaklanıyor olabilir. Cevabi çok basit aslında. Her şeye kolayca sahip olmak. 
  2.  Geçmişten günümüze kadar surekli bir değişim ve yenileşim içerisindeyiz. Bitmek bilmeyen teknolojik makineler, elimizin altında devamlı gelişen kullandığımız eşyalar, kolayca ulaşabildiğimiz her bilgi bizi yaşamdan biraz daha uzaklaştırıyor. Peki surekli olarak gelişen bir dünyada kendimizi bu değişim rüzgarından nasıl korumalıyız? Beklentiyi düşük tutmaktan başlayabiliriz. Her şeye sahip olma arzusu, biraz daha iyisi, en iyisi derken kendimizi unuttugumuzun farkında değiliz. Is hayatında memnuniyetsizlik, aile hayatında kendini dışlanmış hissetmek, insanlarla iletişimin kesilmesi gibi bir çok durumu beklentiyi minimuma düşürerek ortadan kaldırabiliriz. 
  3. Elimizden düşürmediğimiz teknolojik oyuncakları bir kenara bırakıp, onun yerine bir çay alıp anın keyfini çıkarmak, doğanın sesini dinlemek, çevremizde olup bitenlere daha da dikkatli bakmak ya da yoldan geçen bir kediyi uzun süre izlemek… Kafamızdaki olumsuz düşünceleri elimizin tersiyle itip “ben yaşıyorum” diyebilmek. Ben hayattayım, yaşıyorum ve mutluyum. Bir deneyin derim 🙂

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.