Ne Düşünüyorsan O Sensin

Ne Düşünüyorsan O Sensin

Ne Düşünüyorsan O Sensin

Tahminimce beyin şöyle işliyor, bir şeyleri onarmak düşünmek ,tasarlamak ve dinlenmemek üzerine.Ve insanoğlu şöyle yapıyor; oturmak ,daha rahat bir yerde oturmak için çalışmak ve bir gün hiç birşey yapmadan oturmak için daha çok çalışmak ve para kazanmak.Sonra beyin robota bağlamış bu düzende kendine başka uğraşlar buluyor ve olayın içine insanın boş ve sıkıcı hayatındaki dramlara ve kötü giden şeylere sarıyor ,sarıyor ki şu insan denen farkedipte beynini kullansın . İstediğini aldırmak için mızmızlık yapıp ,dikkat çekmeye çalışan bir çocuk gibi,zihin susmuyor ,hep düşünüyor ve kötü giden şeyleri düşünürek kendi cehennemini oluşturmuş oluyorsun.

Sonrasında çözüm buymuş gibi zihni susturacak yöntemler ararken ,dört beş adım geriye gidiyoruz.Kendi halimizden ,derdimizden böyle anlamıyoruz işte.”Potansiyelini kullanamamak ” tam olarak bu olanlar değil mi ?

Beynini kullanamamak,ona uğraşacağı ve kendini geliştirmene yarayacak metaryaller vermektense, belki temeline inince çok basit ,tek düze ilişkilerinden seçmeler sunuyorsun ve o da ,olduğu yerde sayıyor.kayisi çekirdeğini toprağa gömüp, avakado bekleyemezsin.Ne olmak istiyosun ve bunun için ne düşündün? Ne tasarladin ?

Ben şöyle bir şey duymuştum, eğer bir insan ne istediğini bilir ve bu konuyu düşünerek başlarsa ,evren bunu yapmak için her seyini seferber edermiş.Ben buna çok inanırım hatta peşi sıra başka bir şey daha söyleyeyim “ne hayal ettiğine dikkat et çünkü bir gün gerçek olabilir”. Sanmıyorum ki bunlar bir deliden ya da sonucunu görmemiş birinden çıkmış olsun ,sanmıyorum ki bu cümleleri kuran yanılmış.Ve senin bunları şuan okuman bir tesadüf olsun.

Bunlara inanmak istersen işe deneyerek başla ve olmazsa tekrar eski düzeni geri dön , bir kaybının olacağını hiç sanmıyorum.Ve bir şey çok istemene rağmen olmuyorsa da , ya gerçekten istediğin bu değil ya da senin için iyi olan bu değil.Bazi şeylerin doğru olması için karmaşık olmasına gerek yok bence bu kadar basit.

Ebiderler
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kaçış Yok
Sonraki
Yaşamayı Sevmek İçin Önce Kendini Severek Başla
Yaşamayı Sevmek İçin Önce Kendini Severek Başla

Yaşamayı Sevmek İçin Önce Kendini Severek Başla

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.