Nasıl Çalışılmalı

Herkesin planlı diyerek üstüne basa basa anlattığı şey nedir ? Ya da oda düzeni , defter seçimi ,defter düzeni veya da kalem seçimi nasıl olmalı ?

Bu yazımda bunlara kısaca değineceğim . Çünkü hepsi altın değerinde kurallar . Mutlaka yapın demiyorum tabiki de insandan insana farklılıklar olabilir . En azından aklınızın bir kenarında bulunsun . 

Kalemden başlamak istiyorum . Erkeklerden ziyade kızlar genelde rengarenk kullanmayı sever ama farkettiğim birşey var ki görsel açıdan güzel gözükse de yazıyı karmaşıklaştırıyor . Okuma isteği dahi getirmiyor bir süre sonra . Size tavsiyem hiç renkli kalem kullanmayın ya da 1 veya 2 tane kullanın ama başlıkları onlarla yazmayın , başlıkların üzerini fosforlu kalemle çizin hep . Fosforlu kalemi de tek renk kullanın . Emin olun ki daha verimli . Kullanacağınız uçlu kalem türüne gelecek olursak daima ucuz ve değişik şekilli kalemler kullanın . Ama bir anda 4-5 tane almayın . Çalışma isteğinizin azaldığını fark ettikçe alın . Deneme çözerken mutlaka kurşun kalem kullanın . Zaman zaman değişik ucuz silgiler kullanmanızda da fayda var . 

Ders çalışırken susadığınızda masadan kalkmak yerine masanızda mutlaka su bulundurun . 1 yıl boyunca sınava hazırlanırken hep aynı ortamda bulunuğunuz için içtiğiniz bardaktan bile sıkılabilirsiniz . O yüzden fırsat buldukça yeni ucuz eşyalar almanızda fayda var bu süreçte . 

Zaman zaman darlandığınız , bıkıp usandığınız zamanlar da gelecektir . Böyle zamanlarda kafanızın dağınıklığı odanıza da yansır . Bundan korkmayın . Bırakın dağılsın . 

Ve yapılması gereken son şeye gelecek olursak ;

Bir ajandanız olsun her akşam uyumadan ertesi güne görevler yazın . Yoksa 1 gün kaybedersiniz . Odanız ise daima temiz olsun . Masanızı duvarı göreceğiniz şekilde konumlandırın . İşte hepsi bu kadar . 

İyi çalışmalar 🙂

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum