Muhammed Mursi

Bizim tarihimizde ümitsizliğe asla yer yoktur.Birçok şahsiyetler bizler için umut timsalidir.Birçok olay ders niteliğindedir,tecrübedir. İster uzak tarih, ister yakın tarih olsun her dönemde nice olaylar yaşanmıştır. Bu olaylardan en yakını olan bir olayı aktarmak istiyorum. Şehit Muhammed Mursi. 

O’nun işaret ettiği çocuklardan bir tanesi olarak bu yazıyı yazarken gurur içerisindeyim. Ne diyordu: ” Çocuklarımız bizler için ‘Onlar Adamdı’ diyecekler.” Evet diyoruz ”Onlar Adamdı.” Bizlere umudu, dava aşkını, Kur’an’a, Sünnet’e sımsıkı sarılma bilincini aşılayan ve bunu yaparken kanıyla bedelini ödeyerek yapan adam. Ne kadar gurur duysak azdır. Ama şuna inancım tam.  Gelecek yıllarda Yeni Muhammed Mursiler çıkacaktır. Çünkü Hakkı anlatan adamlar asla ölmez, ruhları diridir ve geleceğe gebedir.  Ve gelecek olan insanlar Karanlığın ortasında bir kandil gibi parlayacaktır. Tıpkı Mursi’nin Karanlık hücrede parlaması gibi. Ne diyor Seyyid Kutup:”Kardeşim sen prangalara vurulsan da özgürsün. Sen Allah’a bağlandığın zaman, sana kölelerin tuzağı ne zarar verebilir ki. Kardeşim Karanlığın ordularını kökten sileceksin ve bununla yeryüzünde bir Fecr doğacak. Sen Ruhunu Fecrin doğuşuna teslim et. O zaman Fecrin bizi uzaktan karşıladığını göreceksin” Bu sözler bir marş niteliğinde adeta. Tüm Ümmet için bizi kendimize getirecek nitelikte. Belki de O bu marşı içinden geçirip destek alıyordu. Çünkü hafızasında olanlar kendisine en büyük destekti. Dışarıdan hiçbir şekilde içeriye bir şeyler alınmayan, istekleri geri çevirilen bir hücrede tutuluyordu ve bir gün bir istekte bulundu. Şimdi Bakışımızı Muhammed Mursiye çevirelim bakın ne diyor: ” Zindan’da Kur’an istedim vermediler. Halbuki 30 yıldır hafızım. Ben sadece ona dokunmak istemiştim.” İşte bu sözler içsel direnişin bir sembolü. 

Sözlerimin sonuna gelirken bizlere bu hayatı ile örnek olan, asla eğilmeyen, Birleşmiş milletler kürsüsünde konuşmasına başlamadan önce Kutlu Öndere selamını gönderip, ”O’na hürmet edene bizde hürmet ederiz. Ona sözlü veya fiili düşmalık edene biz de düşmanlık ederiz.” şeklindeki başlama konuşması ne kadar yürekli bir Lider olduğunun göstergesi ve bizler için büyük bir örneklik teşkil ediyor. O asla ümitsizliğe düşmedi, Karanlık hücre onu yıldırmadı ama bedeni daha fazla dayanamadı ve Ebedi aleme kanat çırptı. Allah ondan Razı olsun.

Samet Abk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Minestrone çorbası
Sonraki
BEYİN 'SENİN HİKÂYEN'

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.