MOTİVE OLMAK İSTİYORSAN

Motive olmak

Bugün insanların büyük bir kısmı aynı sorunu yaşıyor motive olmak. Bir işte başarılı olmak için moral gerekiyor, Çalışmak gerekiyor ve benim için en önemlisi de sevmek gerekiyor.

İnsanların  büyük bir kısmı düzensizliğe alışmış bir hayat sürdürüyor. Günlük rutinler dengesiz ve dolayısıyla psikolojik sorunlara daha elverişli oluyorlar.    

Motivasyon kaybı ve  Özgüven eksikliği de başlıcaları. 

Peki nasıl motive olacağız ?Ne yapmamız lazım?

Bir işte, Bir yarışmada başarılı olmamız için. Daha istekli olmamız, Düzenli çalışmamız ve kendimize inanmamız lazım. Ego faktörü de çok önemli.  Motive olmak isteyen ve başarıya aç bir insan her zaman kendine “Ben bunu yaparım benim için çok kolay”diyebilmeli.Kendi kendinize söyleyin ” Ben bunu yaparım aslında beklediğim kadar zor değilmiş ” sakın dalgaya almayın.    Bu sözleri. Gözünüzde büyüten sizsiniz üzerinde durmazsanız başaramazsınız. Yani kısacası kendinize inanmak sizi motive eder.

Çevreniz

Motive olmanıza yardımcı olacak. Dış etkenler de.    Vardır. Örneğin:Aileniz,Akrabalarınız,Arkadaşlarınız.           Aileniz sizden birşey bekler beklediğini alamayınca. Kıyaslar. Sinirlenirsiniz aile İçi huzursuzluklar yaşanır . Bu sizi motive etsin hırslandırsın. Sizden önde kim varsa çevrenizde ona rakip olun bi alanda geçmeye çalışın. Onun başarılı olduğu bi alan var. Başarıyı sağlıyor. 

Ama unutma ki senin De başarılı olduğun bi alan. var.  Şuan okuyanların büyük bir kısmı yok diyordur. Hayır!  elbette var. Onu bul istediğin başarılı olduğunu düşündüğün en ufak birşey Onu bul.Çevrenizden bi arkadaşınız olmalı ki sizi her halükarda desteklesin karşı cinsiniz olanlar daha İyi olur. Ayrıca spor yapmak, yemek yapmak, resim çizmek Yazı yazmak(şiir,makale,günlük,hikaye vs.)Ve kitap okumak  bunlardan birini mutlaka yapmanızı tavsiye ederim.

okur

Yazar: CANER

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.