Liseyi Yatılı Okumak

Merhaba arkadaşlar..

Ben Duygu bir süredir kendi çapımda yazmaya basladim.Dün bir anda aklıma bunları neden paylaşmıyorum diye düşündüm ve burdayım.Oldukça heyecanliyim.Simdiden yaptığım  hatalardan dolayı  özür dilerim.

Burda yazmak istediğim ilk konu liseyi yatılı okumak.

13 yaşında ailemden ilk defa bu kadar uzun süre uzak kalmaya baslicaktim.Bir yanım çok mutluduydu,nasıl mutlu olmam ki tam ergenlik dönemindesindir ve özgürlük kavramıni tamamen yanlis biliyorsundur.Valizler hazırlanır,yola çıkılır.Hala mutlusundur takii babanın ilk defa gözünün dolduğunu gördüğüne kadar.Annenin seni hiç bırakmayacak gibi sımsıkı sarılmasına kadar. Gece korktugunda annenin babanın yanına gidemeyeceğini anlayana kadar.. Bir anda içimi bitmeyecek bir endişe sarmaya başlar.Yurtta  ilk akşamı nasıl geçireceğini düşünürsün. Ailen gider ve sen tek başına kalırsın.Sonra bir bakarsın  bir ay bir yıl geçmiş sen farkında değilsindir.

Ama bu geçen zamanda bir şeyin daha farkına varırsın ikinci bir ailen vardır artik senin.Öğretmenlerin arkadaşların senin ailen olmuştur artik…Yurdun bahçesinde oturup çekirdek kola yapmak,yurt yemeklerini beğenmemek tüm lise yıllarının özetidir.

Tüm bu süre zarfında bir sürü hatalar yaparsın,her seferinde daha güçlü kalkarsin.Artik sen 18 yaşında değilsindir.Yeri geldiğinde kendinin annesi, babası olursun.

Tüm bu yaşattıkları ve duyguları çok güzeldir.

okur

Yazar: Duygu-Culha

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.