KÜÇÜK TAKIMLARIN BÜYÜK HOCASI

Öncelikle bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray’ı bu derbi galibiyetinden dolayı kutlarım. Yine son yıllarda olduğu gibi bu derbinin adına yakışmayan kısır bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde bir oyuncunun bireysel becerisiyle bulmuş olduğu golle galip gelmiştir.

Asıl ben bu mağlubiyetin sorumlularına gelmek istiyorum. İlk olarak Erol Bulut. Erol Bulut sezon başından beri bu düşüncedeyim ve başlıkta da belirttiğim üzere ”Küçük Takımların Büyük Hocasıdır”. Bunu şu yüzden söylüyorum, koskoca Fenerbahçe ligdeki tüm takımlara oyun olarak eziliyor. Bütün maçlarda Fenerbahçe’nin rakibi kim olursa olsun oyun olarak bir varlık gösteremiyor. Bazen soruyorum kendime bu takım mı yetersiz diye ama zannetmiyorum. Bu oyuncuların çoğu geçen sene ligimizde oynadıkları takımları yukarıya taşımış oyuncular. Demek ki bur da fatura Erol Bulut’a kesilir. Yönetim olarak Sayın Ali Koç ve sportif direktörümüz Sayın Emre Belözoğlu’na laf etmeye hakkımız yok. Çünkü yönetim elinden gelen her şeyi yapmıştır ve onlara her şey için teşekkür etmemiz lazımdır. Fakat bu kadroyu oynatamayan Erol Bulut Fenerbahçe’nin hocası değildir. Geldiği günden bu güne kadar 1 tane bile derbi zaferi yaşayamadık. Bir takım şampiyon olmak istiyorsa önce şampiyonluktaki rakiplerini yenmesi lazım. Erol Bulutla bu oyunla bu mümkün değil.

Mağlubiyetin bir diğer unsuru olan VAR hakemlerine gelmek istiyorum. Maçın en kritik pozisyonlarını bu kadar kısa sürede nasıl analiz ettiler acaba. Başka maçlarda 4-5 dakika VAR kararı beklenen durumlarda bu kadar kısa sürede nasıl analiz ettiler. Maçtan sonra yorumları izlediğimde yılların hakemleri veya emekli futbolcuları bile kararsız kaldığı pozisyonlarda nasıl bu kadar kısa sürede karar verdiler anlaşılır gibi değil.

Son olarak bu sistem değişmediği sürece ülke futbolumuzun gelişeceğini düşünmüyorum. Şampiyonluğu futbolcuların, oynanan oyunların(saha içi olarak),takımların belirlediği bir lig daha başarılı olur. Böyle hakemlerin, futbol federasyonunun ön planda olduğu bir lig başarılı olamaz.

fkorpe
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
çıkma
Sonraki
5 Film Önerisi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.